0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Przeznaczenie:

Rozmiar:

Kolor:

Producent:

Liczba produktów: 141
Sortuj według
Strona 1 z 4 1 2 3
Strona 1 z 4 1 2 3

Kurtki przejściowe męskie na wiosnę i jesień

Wczesna wiosna i właściwie cała jesień to takie pory roku, w których bardzo trudno się odpowiednio ubrać, bo nigdy nie wiadomo, czy będzie ciepło, czy zimno. Na te sezony polecane są właśnie kurtki przejściowe męskie, czyli specjalne kurtki, które zapewniają średni komfort termiczny.

Kurtki przejściowe męskie – które najlepsze

Dobra kurtka przejściowa męska to taka kurtka, która ma odpinany kaptur. W słoneczną i w miarę ciepłą pogodę można go odpiąć, a kiedy zrobi się bardzo wietrznie lub zacznie padać deszcz, można go zapiąć i ochronić się przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych.

Ważna jest także obecność podpinki – nie podszewki, bo to ważne. Podpinka jest takim rodzajem ocieplacza, którego można wypiąć w momencie, kiedy aura się poprawi. Dobre kurtki przejściowe męskie mają podpinkę nie tylko w części grzbietowej, ale również w rękawach.

Istotny jest oczywiście też materiał. Kurtka, z uwagi na kapryśność pogody, powinna być wodoodporna i z reguły powinna to być najwyższa klasa wodoodporności, czyli powyżej 10 000 mm. Kurtka musi „oddychać” – im bardziej jest przewiewna, tym lepiej. Jest to konieczne z uwagi na zmienność pogody między sezonami. Raz świeci słońce, a za chwilę wieje silny wiar. Raz jest ciepło i parno, a po chwili pada deszcz. Jeżeli nie chcesz się spocić w swojej kurtce, wybierz taką, która ma systemy wentylacyjne.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kurtki przejściowej

Z pewnością warto zwrócić uwagę na obecność kieszeni. Kiszenie powinny być nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz, na drobiazgi i telefon komórkowy. Oczywiście pamiętaj, by na stoku nie nosić ze sobą w kieszeniach ostrych przedmiotów, bo przy upadku mogłoby się to skończyć tragicznie.

Warto dobrze przyjrzeć się również zamkom. Zamki powinny być grube i porządne, a wtedy zmniejszy się ryzyko ich szybkiego uszkodzenia. Ważne są też szwy – muszą być solidne i grube. Nigdy nie mogą odstawać od materiału, dlatego że takie odstające szwy będą się szybko pruły. Dobrze jest też wybierać kurtki z klejonymi szwami.

Powered by Comarch e-Sklep ®