0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 20
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Kurtki narciarskie – wygoda i komfort termiczny

Kto nigdy nie był w maju czy czerwcu w górach, ten nie wie, jak może być tam wtedy zimno. Nie chodzi tylko o samą temperaturę, ale też o wiatr, który – powiedzmy sobie to szczerze – nie rozpieszcza. Kurtki narciarskie damskie są w takich warunkach must have każdej kobiety, która wybiera się w góry. O konieczności posiadania takiej kurtki w sezonie nawet nie wspominamy, bo to jest oczywiste.

Kurtki narciarskie – jak wybierać ten najlepsze

Kurtka narciarska to specjalny rodzaj kurtki, który ma po pierwsze gwarantować maksymalny komfort termiczny, a po drugie warunkować wygodę ruchów. Dobra kurtka ma grzać i jednocześnie w żaden sposób nie ograniczać ruchów, bo te są na stoku nie tylko wskazane, ale wręcz konieczne. Jazda na snowboardzie wymaga wyginania się i nachylania, a przy jeździe na nartach trzeba machać rękami i w kurtce musi Ci być po prostu wygodnie.

Dobre kurtki narciarskie damskie to modele wykonane z technicznych tkanin, nienasiąkających potem i niegniotących się. Takie kurtki występują w wersji zimowej lub całorocznej. Wersja zimowa jest odpowiednio ocieplona specjalnym wypełnieniem, natomiast kurtka całoroczna ma podpinkę, którą wystarczy wypiąć w nieco cieplejsze lub bardziej słoneczne dni.

Ponadto kurtka narciarska może mieć kaptur albo być bez kaptura. Z pewnością lepszym rozwiązaniem są kurtki z odpinanymi kapturami, bo nigdy nie wiadomo, kiedy taki kaptur może się przydać. Śnieg albo deszcz mogą przecież spaść w każdej chwili, a przy intensywnych opadach osłona w postaci kaptura da z pewnością więcej niż sama czapka.

Ważna jest jakość, bo im lepszej jakości jest konkretna kurtka, tym dłużej będą Ci służyć i tym łatwiej będzie ją utrzymać w czystości. W kwestii kolorystyki możesz wybierać dowolnie, choć wiadomo, że ciemniejsze kurtki narciarskie damskie będą się brudziły wolniej, natomiast te jaśniejsze – szczególnie neonowe – wyglądają bardzo designersko i są widoczne na stoku, co może uchronić Cię przed zderzeniem z innym narciarzem.

Podsumowując, ważne są takie parametry, jak:

  • krój – czy kurtka jest taliowana, czy prosta, czy jest jedynie do pasa, czy dłuższa;
  • materiał – czy dany model jest wykonany z dobrej jakości tkaniny technicznej, ma wystarczające ocieplenie i podszewkę;
  • wentylacja – czy występują systemy wentylacyjne, np. pod pachami;
  • wodoodporność – czy konkretna kurtka zabezpiecza przed deszczem i jaką ochronę zapewnia;
  • detale – czy kurtka jest wyposażona w elementy odblaskowe, antypoślizgowe, kołnierz ochraniający brodę i ma wewnętrzne kieszenie.

Kurtki narciarskie – najciekawsze modele

Zarówno początkującym, jak i zaawansowanym narciarkom polecamy przede wszystkim kurtki narciarskie damskie 4F. Polska marka 4F produkuje naprawdę dobrej jakości odzież sportową, w ciekawych fasonach (również kurtki taliowane) i wielu modnych kolorach. Warto sprawdzić dokładnie przede wszystkim kurtki narciarskie damskie 4F z pasem śnieżnym o dużej membranie.

Jak dbać o kurtkę narciarską

Jeżeli chcesz, żeby kurtka narciarska posłużyła Ci jak najdłużej (bo na przykład wybierasz uniwersalny model, który nie poddaje się zmianom trendów), to trzeba o nią odpowiednio dbać. Przede wszystkim najważniejsze jest pranie kurtki dokładnie w takiej temperaturze, jaką zaleca producent. Niektórych kurtek nie można prać, a jedynie wolno je czyścić chemicznie i musisz mieć tego świadomość, dlatego że po wypraniu takiej kurtki i jej zniszczeniu, stracisz gwarancję. W niektórych przypadkach kurtki narciarskie damskie, męskie i dziecięce powinny być impregnowane co kilka prań specjalnymi preparatami, ale takie informacje znajdziesz na metce konkretnej kurtki.

Powered by Comarch e-Sklep ®