0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 19
Sortuj według

Pompka Molten AP-50

Pompka Molten AP-50

115,90 PLN

-21%

IGŁY DO PIŁEK SPOKEY /5szt/ 81771

Strona 1 z 1 1

Kompresor do pompowania piłek

Każda piłka meczowa musi mieć odpowiednie wymiary, ale oprócz wymiarów ważne jest także ciśnienie w piłce. Piłki można pompować na dwa sposoby – przy pomocy ręcznych pompek i kompresorów. Kompresor jest urządzeniem elektronicznym sprężającym powietrze. Zasada działania tego urządzenia nazywanego też sprężarką jest bardzo prosta. Kompresor podwyższa ciśnienie powietrza i wymusza jego przepływ. Dzięki temu zjawisku możliwe jest skierowanie sprężonego powietrza do wylotu umieszczonego w otworze piłki.

Kompresory do piłek – różne rodzaje

Kompresory mogą mieć różne konstrukcje. Wyróżniamy uniwersalne kompresory do pompowania kół, materacy czy basenów, ale też sprężarki samochodowe zasilane z gniazd zapalniczek i specjalne kompresory do piłek. Kompresor do piłek jest wyposażony w manometr, czyli specjalny miernik wskazujący ciśnienie w pompowanym obiekcie. Wyróżniamy kompresory jednocylindrowe i wielocylindrowe. Do pompowania piłek wystarczający jest kompresor jednocylindrowy. Pompowanie piłki taką sprężarką jest bardzo wygodne. Wystarczy tylko umieścić igłę urządzenia we wlocie piłki, podłączyć kompresor do gniazdka elektrycznego i włączyć urządzenie. W trakcie pompowania sprawdzamy na manometrze ciśnienie w piłce tak, by nie przekroczyć dozwolonej wartości. Przepompowanie piłki mogłoby doprowadzić do jej pęknięcia, natomiast niedostateczne napompowanie będzie skutkować słabszym odbiciem – taka piłka jest lżejsza, a co za tym idzie, nie można jej wybić na dalszą odległość. W przypadku piłek meczowych konieczne jest dbanie o ciśnienie na poziomie od 0,6 do 1,1 atmosfery.

Pompki do piłek

Piłkę można napompować też pompką. Pompki do piłek to urządzenia mechaniczne z tłokami sprężającymi powietrze. Pompka składa się ze specjalnego tłoka, wężyka i igły do pompowania. Pompki są tańsze od kompresorów, ale ich użytkowanie wymaga nakładów siły. Żeby napompować piłkę, trzeba sprężać powietrze poprzez jego wtłaczanie. W większości zastosowań do pompowania piłek wystarczy pompka. Kompresory kupuje się wtedy, gdy konieczne jest szybkie napompowanie większej liczby piłek.

W ofercie SportBazar.pl znajdziesz tanie pompki marek Axer, Meteor, Molten i Spokey. Te pompki są przede wszystkim lekkie i mają kompaktowe wymiary, więc z powodzeniem można je spakować na mecz w plenerze lub na wyjazd na zgrupowanie. Pompka jest trwałym przedmiotem i zwykle nie wymaga konserwacji, więc raz kupiona, służy przez wiele lat.

Dętki i akcesoria do piłek

Oferta sklepu SportBazar.pl obejmuje też inne akcesoria do piłek. Wśród tych akcesoriów znajduje się dętka do piłki, specjalne igły do piłek, wymienne manometry, a także oliwki do pielęgnacji piłek, ale najważniejsze jest to pierwsze z wymienionych akcesoriów. Na wyposażeniu każdego klubu piłkarskiego powinna być przede wszystkim dętka do piłki, bo nigdy nie wiadomo, kiedy piłka ulegnie przebiciu i kiedy trzeba będzie wymienić w niej dętkę. Jeśli dętka jest na stanie, to można to zrobić w każdej chwili, a wymiana zajmie dosłownie kilka minut.

Powered by Comarch e-Sklep ®