0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Producent:

Liczba produktów: 19
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Kijki nordic walking – jak kupić

Szukasz kijów do nordic walking dla siebie lub kogoś bliskiego Zapraszamy do naszego internetowego sklepu sportowego Sportbazar.pl – proponujemy wiele wartych uwagi modeli, które na pewno trafią w gust entuzjastów tej coraz bardziej popularnej aktywności na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że tylko dobrze dobrane kijki nordic walking zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Aby zatem w pełni czerpać radość z treningu z kijkami, warto poświęcić chwilę i wybrać model, który wspomoże prawidłową technikę ruchu. Kijki do nordic walking muszą być przede wszystkim dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Kijki do nordic walking składane czy w całości - co wybrać

Kijki nordic walking dzieli się przede wszystkim z uwagi na ich budowę. Wyróżniamy więc kijki o stałym rozmiarze oraz kijki do nordic walking składane tzw. kijki teleskopowe, regulowane. Dla początkujących zdecydowanie poleca się rozwiązania regulowane – kijki o stałej długości będą odpowiednie dla osób doświadczonych oraz chodzących regularnie. Dobiera się je precyzyjnie, dopasowując do wzrostu właściciela.

Kijki do nordic walking o regulowanej długości świetnie sprawdzą się na pierwsze treningi – możemy zacząć od modeli krótkich, by z czasem, gdy wypracujemy w sobie prawidłową technikę chodzenia, wymieniać je na kijki o większej długości.

Kolejnym kryterium podziału są już oznaczenia producenta – kijki nordic walking dla początkujących i profesjonalistów – i takie rozgraniczenie przyda nam się podczas zakupu. Wprowadzone zostały także kijki do nordic walking dla dzieci – są one znacznie krótsze, jednak pozwalają maluchom uprawiać sport razem z rodzicami.

Jakie kijki nordic walking wybrać

Podczas podejmowania decyzji niezwykle ważne jest postawienie na odpowiedni materiał, z którego będą nasze kijki do nordic walking wykonane. Najczęściej spotykane materiały to włókno węglowe, aluminium czy tytan. Tutaj kijek musi być dopasowany indywidualne – uznawane za najlepsze i najlżejsze kijki z włókna węglowego nie są zbyt pomocne podczas mocnego wiatru, dlatego warto dobierać mieszanki i stopy różnych materiałów.

Kluczem jest wybór kijków do nordic walking na tyle trwałych, by przetrwały z nami wiele kilometrów – niektóre tanie modele wykonane z aluminium mogą zbyt łatwo się wyginać. Jednym z najważniejszych elementów naszego kijka jest uchwyt. Rączka musi być jak najbardziej komfortowa i dopasowana, a pasek, w który jest wyposażona powinien być umieszczony jak najbliżej kija, by zapewnić pewny chwyt. Najlepiej, by uchwyty były wykonane ze stosunkowo miękkiego materiału.

Jeśli chodzi o końcówkę naszego kijka nordic walking, powinna być wykonana z trwałego materiału, który nie będzie się szybko ścierał. Stal nierdzewna czy spiekane węgliki na pewno się sprawdzą – godna polecenia jest także końcówka amortyzowana, która sprawia że trening jest wygodny bez względu na podłoże.

Podczas zakupu kijków warto dobrać kilka użytecznych akcesoriów – do monitorowania wyników przyda się krokomierz, dobrym pomysłem są również specjalne rękawiczki czy też gumowe nakładki na końcówkę, dzięki którym trening będzie jeszcze bardziej komfortowy.

Powered by Comarch e-Sklep ®