0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 23
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Kask rowerowy jest specjalnym rodzajem kasku, którego budowa jest przystosowana na potrzeby jazdy na rowerze. Kask ten chroni czaszkę, a wygodne zapinanie sprawia, że po odpowiednim dopasowaniu właściwie nie czujemy go na głowie. Kaski rowerowe dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach i stylach.

Kaski rowerowe – konieczne wyposażenie rowerzysty

Jazda na rowerze w kasku nie jest w tym momencie obowiązkowa, ale zaleca się, żeby zawsze wyposażać w kaski dzieci. Kask chroni przed urazami głowy będącymi wynikiem upadku na twardą nawierzchnię. Również w terenie, gdzie drogi nie są utwardzone, zaleca się zakładanie kasku. Kask jest obowiązkowy podczas jazdy na rowerze trekkingowym, dlatego że przy górskich ścieżkach jest mnóstwo kamieni, a czasami też szkła i innych śmieci, które mogą być potencjalnym zagrożeniem dla rowerzysty.

Kaski rowerowe są tak zbudowane, by chronić kości czaszki oraz mózg, a nawet szczękę nawet podczas silniejszego uderzenia.

Kaski rowerowe – jakie modele są najlepsze

W naszym sklepie znajdziesz doskonałe kaski rowerowe Axer Sport, Spokey, Mico i Roces zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Oferujemy profesjonalne kaski dla zapalonych pasjonatów dwóch kółek oraz dziecięce kaski z nadrukami bajkowych motywów.

Zanim wybierzesz kask, zapoznaj się z poszczególnymi rodzajami tego najpopularniejszego rowerowego akcesorium.

  • Kask miejski – kaski rowerowe typu miejskiego mogą przypominać wręcz czapki i to czasami czapki z daszkiem, więc wyglądają bardzo stylowo. Ich jedyną wadą jest jednak dość słaba wentylacja.
  • Kask full-face – przypomina kas motocyklowy i w odróżnieniu od innych typów kasków, chroni szczękę rowerzysty. Kaski rowerowe typu full-face można stosować wygodnie razem z goglami.
  • Kask szosowy – jego cechą charakterystyczną jest aerodynamiczna budowa, a zastosowanie tego rodzaju kasku to przede wszystkim jazda turystyczna i szosowa.
  • Kask MTB – to najpopularniejszy rodzaj kasku rowerowego używany zarówno do jazdy górskiej, jak i po mieście. Jego cechą charakterystyczną jest obecność daszka chroniącego przed gałęziami i ostrym słońcem. W większości przypadków daszki w kaskach MTB są odpinane.
  • Kask "orzeszek" – taki kask najczęściej zakłada się do jazdy BMX. Jest to bardzo wytrzymały typ kasku przeznaczony do dość agresywnej jazdy, niestety jego wadami są duży ciężar i słaba zdolność wentylacji.
  • Kask enduro – tego typu kask jest wzorowany na kasku MTB, ale bardziej rozbudowany z tyłu, przez co lepiej chroni głowę.

Kask dla dziecka – nigdy o nim nie zapominaj

Bez względu na to, czy prawo wymaga zakładania dzieciom kasków, czy nie, mądry rodzic powinien wiedzieć, że w kasku jego dziecko jest bezpieczniejsze. Dzieci nie mają tak trzeźwej oceny sytuacji, jak osoby dorosłe, przez co są bardziej narażone na wypadki w czasie jazdy. Kask dla dziecka to podstawowe wyposażenie przed każdą wycieczką rowerową, bez względu na to, po jakiej trasie będzie jechało dziecko. Ucząc malucha zakładania kasku, wyrabiasz w nim dobre nawyki, które w późniejszym czasie będą wspierać jego bezpieczeństwo.

Powered by Comarch e-Sklep ®