0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 28
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Kaski rowerowe – bezpieczeństwo przede wszystkim

W uprawianiu każdego sportu najważniejszą kwestią jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa i troska o to, byśmy trenowali z ostrożnością, by uniknąć kontuzji. Nie zawsze jesteśmy w stanie im zapobiegać, ale odpowiedni sprzęt ochronny może niejednokrotnie nawet uratować nam życie. Na szczęście powstający obecnie sprzęt sportowy taki jak kaski rowerowe czy ochraniacze sportowe charakteryzuje się wysoką jakością, wraz z czym wzrasta ich skuteczność. Nic więc dziwnego, że jednym z podstawowych elementów wyposażenia rowerzysty jest właśnie kask. Nowoczesne, lekkie i wygodne kaski w żaden sposób nie psują komfortu z jazdy, a wręcz przeciwnie – dzięki nim mamy wyższe poczucie bezpieczeństwa.

Jak wybrać kask na rower Typy kasków

Do niedawna kaski rowerowe były obiektem kpin – na szczęście ten pogląd się zmienia, co można zauważyć na drogach. To wręcz obowiązkowe wyposażenie każdego rowerzysty – z pewnością te słowa może potwierdzić każdy, który dzięki kaskom nadal może cieszyć się dobrym zdrowiem.

Jak jednak prawidłowo wybrać ten element wyposażenia rowerowego Podstawową kwestią jest dopasowanie kasku do konkretnej dyscypliny sportu, którą uprawiamy. Inny kask będzie potrzebny do jazdy szosowej, a inny do MTB. Ten ostatni to jeden z najpopularniejszych – charakterystyczny dla niego jest odpinany daszek, przytwierdzony na czole kasku – ochrania od przed gałęziami czy oślepiającym światłem. Oczywiście, posiada także elementy wentylacyjne, które pozwalają skórze oddychać.

Kask na rower miejski jest mniej opływowy niż MTB, jednak ze względu na używanie go w mieście, ma więcej elementów odblaskowych, dzięki którym rowerzysta jest widoczny. Kask rowerowy szosowy ma natomiast bardziej aerodynamiczny kształt oraz nie posiada daszka.

Wyróżniamy również kaski rowerowe typu full face, które przeznaczone są głównie dla amatorów mocnych wrażeń, którzy pasjonują się rowerowymi zjazdami górskimi z dużą prędkością. W tym wypadku kask musi być wyjątkowo trwały – to szczególnie kontuzjogenny sport. Kask na rower tego typu przypomina kask motocyklowy i ochrania całą głowę – do tego typu kasku zakłada się również gogle.

Ostatni typ to kask rowerowy – orzeszek – używany jest przez BMX-owców, a także fanów deskorolki i rolek. Chroni on lepiej niż kask MTB, jednak pozbawiony jest swobodnej wentylacji powietrza.

Jakie elementy kasku rowerowego są najważniejsze

Dobór kasku na rower powinien zależeć od paru kwestii. Świetną sprawą podczas wyboru kasku rowerowego jest dezycja o zakupie takiego z regulacją rozmiaru. Pozwala on nie tylko dopasować nasz kask do wielkości głowy, ale też do kształtu czaszki, co sprawia że ochrona naszej głowy jest wyjątkowo zindywidualizowana – kask rowerowy nie przesunie się podczas jazdy i nie będzie przeszkadzał.

Bardzo ważny jest również materiał, z którego został on wykonany – większość producentów stawia na dość pewne tworzywa sztuczne, jednak trwałość znacznie zwiększają dodawane przez niektórych tworzywa ceramiczne. Obniżają one wagę kasku rowerowego, podwyższając odporność na zadrapania.

Ważne są również takie detale jak daszek (w droższych modelach odpinany), elementy odblaskowe wzmacnające naszą widoczność na drodze czy otwory wentylacyjne, które zapewniają rowerzyście wyższy komfort jazdy.

Pamiętać należy również o pasku – zabezpiecza on kask rowerowy przed przemieszczeniem się, kiedy dojdzie do upadku. Warto wybrać ten regulowany – dopasujemy jego długość do swoich potrzeb, a pasek nie będzie ani za luźny, ani za ciasny. Wkładki antybakteryjne w kasku na rower także się przydadzą – można je wyprać i cieszyć się wygodną jazdą.

Od kasku rowerowego zależy nasze życie – pamiętaj!

Na koniec pozostają przymiarki – jeśli wybrany przez nas wzór i kolor kasku rowerowego spełnia powyższe wymagania i trafia w nasz gust – nie wahajmy się. Od niego niejednokrotnie zależy nasze życie – warto więc postawić na zaufany produkt. Rowerzysta bez kasku rowerowego na wiele się naraża.

Powered by Comarch e-Sklep ®