0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Producent:

Typ produktu:

Liczba produktów: 35
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Akcesoria sportowe – czapki do biegania, stanik sportowy i inne

W sklepie SportBazar.pl znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria do biegania i świetnie zaopatrzysz się na jogging. Sport wymaga posiadania odpowiedniego wyposażenia, bo im jest ono lepsze, tym większą satysfakcję daje Ci aktywność fizyczna. Czapki do biegania, skarpetki sportowe czy stanik sportowy to elementy często pomijane, ale przecież bardzo ważne.

Czapki do biegania – jak wybierać

Do biegania najlepiej wykorzystać specjalną czapkę, która zagwarantuje Ci komfort termiczny, a jednocześnie też wzbogaci Twój sportowy outfit. Przyjmuje się, że czapki do biegania stosujemy już w momencie, kiedy temperatura na dworze oscyluje w granicach 10 stopni Celsjusza. Część biegaczy zakłada czapkę tylko wtedy, kiedy na dworze jest zimno, ale w rzeczywistości wietrzna pogoda może w tym przypadku wyrządzić więcej szkód niż niska temperatura. Tak więc należy się zaopatrzyć w czapkę również wtedy, gdy na zewnątrz jest względnie ciepło, ale wietrznie.

Czapki dla biegaczy występują zasadniczo w dwóch rodzajach:

  • Wersja zimowa – powinna przede wszystkim chronić przed chłodem i wiatrem. Musi być wyposażona w ciepłą podszewkę i dokładnie przykrywać uszy.
  • Wersja letnia – najczęściej z daszkiem, przy czym daszek powinien być odpowiednio długi. Czapka do biegania na lato musi mieć podszewkę z tkaniny, która chłonie wilgoć a dodatkowo też mechanizm regulujący, by można byłą ją idealnie dopasować do obwodu głowy.

W naszym sklepie znajdziesz bogaty wybór czapek marek takich jak Asics, Puma i Nike.

Stanik sportowy – dlaczego jest tak ważny

Dobry stanik sportowy gwarantuje wygodę ruchów i pomaga podczas biegania. Panie z dużym biustem często narzekają na problemy podczas biegania, tymczasem wiele z tych problemów da się wyeliminować poprzez dobranie odpowiedniego stanika sportowego. Idealny stanik gwarantuje komfort, a dodatkowo zapobiega deformacji piersi.

Stanik powinien być idealnie dopasowany do rozmiaru biustu. Należy się dokładnie zmierzyć i precyzyjnie dobrać rozmiar stanika. Dobrze dobrany stanik sportowy jest w stanie ograniczyć ruchy biustu nawet o 74% (dane specjalistów z Uniwersytetu Portsmouth). Precyzyjnie dobrany stanik przyciska piersi do klatki piersiowej i gwarantuje stabilność. Dobry stanik do biegania powinien mieć miseczki dokładnie okrywające piersi, szeroki i wygodny pas oraz miękkie szwy. W ofercie naszego sklepu znajdziesz między innymi staniki marek takich jak Nike czy Brubeck.

Skarpetki do biegania – wybierz je mądrze

Skarpetki są często pomijane, jako element niewypływający na komfort biegania, ale jest całkiem inaczej. Dobre skarpetki do biegania to gwarancja, że stopa będzie oddychać i buty nie będą nam się zsuwać. Idealne skarpetki do biegania (np. asics) dopasują się do stopy i wyeliminują problem obcierania. Zawsze wybieraj skarpetki wykonane z miękkiej i przyjemnej w dotyku tkaniny, ale też takie, które mają anatomiczny krój. Niektóre modele zapewniają także mikromasaż poprawiający przepływ krwi i limfy.

Powered by Comarch e-Sklep ®