0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 38
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Hulajnoga jaka jest, każdy widzi

Hulajnoga to rodzaj sprzętu, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. To jedno- lub wieloosobowy pojazd, zazwyczaj z dwójką kółek, ale coraz częściej spotkać można również te z trzema lub czterema kołami. Podobnie w przypadku silnika – najprostsza hulajnoga go nie posiada, ale dostępne są modele w niego wyposażone.

Jak wygląda? Ta najbardziej popularna posiada platformę, na której stawiamy stopę oraz dwa kółka na obu jej końcach – do przedniego przymocowana jest również kierownica. Jazda jest bardzo prosta – użytkownik stawia jedną stopę na platformie, drugą odpycha się od podłoża, a dzięki kierownicy określa kierunek jazdy. Właśnie dzięki tej prostocie produkt ten jest znacznie częściej używany przez najmłodszych.

Hulajnoga wyczynowa

Nie oznacza to jednak, że i na hulajnodze nie da się jeździć wyczynowo. Umożliwia ona wykonywane tricków – w porównaniu jednak do deskorolki, ich ilość jest znacznie mniejsza. Modele przeznaczone do jazdy wyczynowej są stworzone z wyjątkowo wytrzymałych materiałów, by sprzęt był odporny na upadki podczas wykonywania ewolucji. W ich przypadku konieczne są specjalne, podwójne spawania czy też zastosowanie sytemów łączności kierownicy i platformy w taki sposób, by zminimalizować odłączenie się elementów podczas skoków na rampie. Taki sprzęt to już spory wydatek – jednak by była bezpieczna musi być przygotowana ze sporą uwagą. Agresywna i szybka jazda wraz z ewolucjami musi być wykonana na hulajnodze wyczynowej, która spełnia wymagania – w przypadku takiego sportu nie ma co zwracać uwagi na cenę – oszczędzając, możemy sobie jedynie zaszkodzić.

Świetny prezent – hulajnoga dziecięca

Przeważnie jednak hulajnóg używają dzieci – w drodze do szkoły czy w czasie wolnym. Dostosowane dla maluchów pojazdy na trzech kołach są bardziej stabilne niż wersja z dwoma kołami, dlatego są znacznie bezpieczniejsze. Mało tego – wiele modeli posiada również oświetlenie czy odblaski, co pozwala na jeszcze bezpieczniejsze użytkowanie. Dobrze wykonana, stworzona z wysokiej jakości materiałów hulajnoga dziecięca to dobry pomysł na prezent. Jazda dostarcza niesamowitej frajdy, a bezpieczne i stabilne modele dostępne na rynku zapewniają bezpieczeństwo.

Ponadto możemy zauważyć mnogość wzorów – hulajnogi dla dzieci. Można je kupić w wielu wzorach i kolorach, które dostarczą dodatkowej radości podczas jazdy. Mocne, zazwyczaj metalowe konstrukcje sprawiają, że hulajnoga nie zostanie uszkodzona przy pierwszym upadku i będzie służyć nawet przez wiele lat. To dobry wstęp do roweru – po pierwszych próbach na hulajnodze, na pewno maluch będzie w stanie szybciej poradzić sobie z rowerem. Wybierz spośród zaufanych marek Meteor, Spokey lub SMJ.

A może hulajnoga elektryczna

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem, można przemyśleć także model z napędem elektrycznym. Hulajnoga elektryczna to pojazd, do prowadzenia którego nie jest wymagane prawo jazdy, nie trzeba jej również rejestrować, kiedy jej moc nie przekracza 250 W. Polskie prawo zezwala na poruszanie się na niej po chodnikach i ścieżkach rowerowych, więc to dobre rozwiązanie dla osób, którym niekoniecznie odpowiada hulajnoga klasyczna.

Warto zastanowić się, która opcja jest dla nas najbardziej odpowiednia i jaki model spełnia nasze oczekiwania w największym stopniu – propozycji na rynku jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór na pewno ułatwi nasz artykuł na blogu.

W sportowym sklepie internetowym sportbazar.pl, poza bardzo szerokim asortymentem hulajnóg, zaopatrzyć się również można we wszystkie potrzebne do nich akcesoria, np. w zapasowe kółka do hulajnogi, a jeśli okaże się, że hulajnoga to nie to, może warto pomyśleć o rolkach.

Powered by Comarch e-Sklep ®