0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 10
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Hulajnogi wyczynowe, hulajnogi freestyle, hulajnogi do trików

Hulajnogi wyczynowe, hulajnogi do skakania, hulajnogi freestyle, hulajnogi do trików, stunt, stunt scooter, hulajnogi streetowe – określeń wiele, ale chodzi o jeden typ hulajnogi przeznaczonej do użytku w skateparkach, czyli do zjazdów po rampie, skoków przez przeszkody, obrotów w powietrzu, zjazdów po poręczach i krawędziach murków i innych akrobacji. Różnią się zatem od tradycyjnych hulanóg tym wszystkim, co je do takiej jazdy predystynuje, czyli:

  • niska waga – polecamy aluminium lub tytan, mówi się, że hulanoga wyczynowa nie powinna ważyć więcej niż 4 kg,
  • duża wytrzymałość – konstrukcja łącząca aluminium ze stalą umieszczoną dla wzmocnienia w newralgicznych miejscach oraz solidnie wykonane elementy taki, jak hamulce, kółka czy deck to podstawa,
  • szeroka kierownica zapewniająca mocny chwyt,
  • kółka w rozmiarze 110-120mm oraz twardość na poziomie 82A-88A. Im wartość jest większa, tym koła są twardsze i odporniejsze na ścieranie, jednak wpływa to również na komfort jazdy (tłumienie drgań),
  • łożyska o klasie przynajmniej ABEC-7 – im lepsze tym łatwiej rozpędzić hulajnogę i tym mniejszy stawia opór,
  • podest (deck) – koniecznie antypoślizgowy.
  • brak możliwości składania i regulacji

Budowa hulajnóg wyczynowych

W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli, hulajnogi freestyle nie mają możliwości złożenia czy regulacji wysokości kierownicy. Takie funkcje zmniejszyłyby sztywność konstrukcji, a co za tym idzie obniżyłyby paramatry związane z bezpieczeństwem. Tak, jak już wspominaliśmy powinna być lekka, zatem sprawdzi się tutaj aluminium lub tytan. Ta druga opcja niestety jest nieco droższa. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by w łączeniach czy innych newralgicznych miejscach była zastosowana wysokogatunkowa stal. W większości modelihulajnóg wyczynowych maksymalne obciążenie wynosi do 100 kg. Kierownica takiej hulanogi jest też nieco szersza, aby zapewnić stabilny chwyt. Antypoślizgowy podest pozwoli bezpiecznie się podeprzeć. Hulajnoga freestyle posiada także hamulec umiejscowiony przy tylnym kole.

Hulajnogi wyczynowe w sklepie sportbazar.pl

W naszym sklepie sportowym sportbazar.pl aktualnie mamy blisko 20 modeli sprawdzonych hulajnóg do trików z przeznaczeniem dla użytkowników o maksymalniej wadze do 80, 100 i 120 kg. Zalecany wiek użytkowników w przypadku naszych produktów to 8+ lub 14+. Ofertę tworzą produkty marek Spokey, SMJ, Schildkröte oraz Meteor. Wzornictwo, podobnie jak cenny, jest bardzo zróżnicowane. Mamy zarówno hulajnogi freestyle dla miłośników klasyki oraz tryskające całą feerią barw hulajnogi wyczynowe dla osób kochających kolor.

Jaka hulajnoga wyczynowa do 300 zł, a jaka hulajnoga wyczynowa do 500 zł?

Budżet 300 zł daje nam już całkiem niezłe możliwości i z pewnością pozwoli na zakup hulajnogi do trików dla amatora o niezłych parametrach. Możemy tu polecić model Meteor Tracker. Jest wykonany dość solidnie i ma rozsądną cenę. Jest też dostępny w kilku kolorach. Jeśli hulajnoga Meteor Traker nie spełnia Twoich oczekiwań i nadal zastanawiasz się jaka hulajnoga wyczynowa do 300 zł, postaw na hulajnogę Spokey Revert. Podobnie, jak pierwsza, ma doskonałe opinie w Internecie. Jeśli możesz wydać nieco więcej, wejdziesz na wyższy poziom. Hulajnogi wyczynowe w tej kategorii cenowej zwykle mają już lepsze łożyska ABEC 9 oraz są wykonane z lepszych materiałów. Jednym z modeli godnych polecenia na tym poziomie jest hulajnoga Spokey Backyard Stunt, natomiast jeśli możesz sięgnąć do kieszeni jeszcze głębiej, polecamy model Schildkröte Flipwhip oraz Spokey Stunt Mirror, który, prócz tego, że jest wykonany naprawdę solidnie, ma odjechany design.

Powered by Comarch e-Sklep ®