0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Hula-hoop

Ćwiczenia z hula-hoop są bardzo popularne od wielu lat, ale obecnie ten prosty przyrząd treningowy pojawia się w coraz większej liczbie planów treningowych. Ćwiczenia z hula-hoop są nie tylko przyjemne, ale i bardzo skuteczne. Pozwalają aktywnie spędzić czas, a w dodatku pozytywnie wpływają na zdrowie i wygląd sylwetki.

Hula-hoop – idealny przyrząd do ćwiczeń

Hula-hoop to specjalne koło, które przekładamy w talii i wprawiamy w ruch podczas kręcenia biodrami. Im szybsze są ruchy bioder, tym szybciej kręci się koło i tym trening jest efektywniejszy. Hula-hoop jest wykonane z plastiku, więc jest to przyrząd niezwykle lekki. Niektóre modele są zbudowane z jednego kawałka tworzywa, inne natomiast z kilku połączonych ze sobą kawałków, które można rozłożyć i tym samym łatwiej przenosić hula-hoop.

To niesamowite koło może być wykorzystane do ćwiczeń na świeżym powietrzu, ale również podczas aerobiku i rozgrzewki przed ćwiczeniami na siłowni.

Hula-hoop z masażerem

Nietypową wersją hula-hoop jest hula-hoop z masażerem. Takie koło ma po wewnętrznej stronie specjalne wypustki, które intensywnie masują okolice talii i brzucha. Dzięki hula-hoop z masażerem możesz nie tylko bardzo efektywnie ćwiczyć, ale też przeciwdziałać pojawieniu się cellulitu oraz walczyć z tym, który jest już widoczny.

Dlaczego warto ćwiczyć z hula-hoop

Ćwiczenia z hula-hoop mają wiele zalet. Przede wszystkim jest to trening aerobowy, czyli taki, podczas którego szybciej oddychasz, więc jednocześnie wzrasta tempo przemiany materii. Hula-hoop pozwala modelować talię, więc idealnie nadaje się dla osób, które są na diecie odchudzającej i chcą uniknąć efektu obwisłego brzucha, a także dla kobiet po ciąży, które chcą wrócić do dawnej sylwetki.

Hula-hoop umożliwia też ćwiczenie postawy. Jeśli na co dzień się garbisz, to podczas ćwiczeń z hula-hoop musisz utrzymywać wyprostowaną postawę, a to uczy dobrego nawyku prostowania sylwetki. Wyprostowana sylwetka to także ulga dla kręgosłupa, gdyż prostując się, wzmacniasz mięśnie pleców.

Dodatkowo ćwiczenia z hula-hoop pozwolą Ci rozluźnić ciało i obniżyć poziom stresu. Dzięki aktywności fizycznej lepiej dotlenisz swój organizm, będziesz lepiej spać i lepiej się wysypiać. Dodatkowo kręcenie hula-hoop to fantastyczna zabawa i możesz ćwiczyć nawet podczas oglądania filmu czy słuchania ulubionej muzyki. Korzyści mogą być naprawdę fantastyczne, ale ważne jest systematyczne ćwiczenie. Najlepiej ćwiczyć z kołem 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Taki trening możesz wykonywać w dowolnym miejscu – w parku, na działce lub nawet we własnym domu. Hula-hoop jest tanie i posłuży Ci przez wiele lat.

Jeśli chcesz trenować z hula-hoop, sprawdź modele dostępne w sklepie SportBazar.pl. Znajdziesz tutaj koła marek PROfit i SMJ dostępne w bardzo korzystnych cenach. Zakup hula-hoop to zwykle wydatek poniżej 100 zł. Sprzęt ten jest bez wątpienia jednym z najtańszych, ale jednocześnie najskuteczniejszych przyrządów do ćwiczeń. Pozwala Ci ćwiczyć niskim kosztem i w bardzo efektywny sposób.

Powered by Comarch e-Sklep ®