0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Hantle do ćwiczeń, czyli ciężarki do ćwiczeń siłowych

Ćwiczenia fizyczne budują sylwetkę, poprawiają nastrój, pomagają schudnąć i motywują nas do osiągania coraz to wyższych celów. Czasami jednak ciężar własnego ciała nie wystarcza już do prowadzenia efektywnego treningu, a wtedy warto zastosować hantle do ćwiczeń. Trening z nimi może być naprawdę przyjemny.

W sklepie sportbazar.pl znajdziesz duży wybór hantli do ćwiczeń marek Spokey i PROfit. W ofercie mamy między innymi hantle żeliwne o wadze nawet do 20 kg przypominające sztangi. Mamy tradycyjne hantelki o niewielkiej wadze i ciężarki kettlebell. Do wyboru hatle do ćwiczeń bitumiczne, żeliwne i cementowe. Wybór hantli powinien być podyktowany posiadanym budżetem i planami względem treningów. Jeśli chcesz trenować profesjonalnie – wybierz lepszej jakości hantle żeliwne. Jeśli tylko okazjonalnie i przez jakiś czas – tańsze cementowe lub bitumiczne. A jeśli masz ochotę jeszcze bardziej urozmaicić trenin znajdziesz również ekspandery czy uchwyty do pompek.

Dlaczego warto je kupić?

Kiedy zaczynasz trenować, pierwsze ćwiczenia sprawiają ogromną trudność. Z czasem można je wykonać coraz łatwiej i szybciej, aż w końcu dochodzisz do momentu, kiedy są dla Ciebie za proste i już nie czujesz tego charakterystycznego zmęczenia mięśni. Jeśli nie chcesz rezygnować z ulubionego treningu, możesz go urozmaicić z zastosowaniem ciężarków. Hantle do ćwiczeń pozwalają mocniej obciążyć mięśnie, więc ćwiczenia automatycznie stają się trudniejsze. Podnosisz większy ciężar, a tym samym Twoje mięśnie pracują intensywniej i jeszcze lepiej się kształtują.

Cieżarki do ćwiczeń często pozwalają znacząco urozmaicić nawet proste i monotonne ćwiczenia, nadając im całkiem nową formę. Ciężar hantli możesz dostosować do własnych preferencji i możliwości. Na początku warto wybrać te lżejsze – o wadze 0,5 kg. Później możesz przejść na kilogramowe ciężarki a ostatecznie stosować nawet hantle 10 kg.

Hantle do ćwiczeń są bardzo wszechstronne, więc można nimi urozmaicać trening różnych partii ciała. Można je stosować podczas jazdy na rowerze, biegania czy fitnessu, a nawet ćwiczeń typowo rozciągających. Ciężarki wzmacniają mięśnie i rzeźbią je, dzięki czemu pomagają w budowie wymarzonej sylwetki. Dzięki dodatkowemu obciążeniu można szybciej budować masę mięśniową i wysmuklić ciało.

Trening z ciężarkami do ćwiczeń

Możliwości trenowania z hantlami są właściwie nieograniczone. Ciężarki do ćwiczeń można wykorzystać podczas robienia przysiadów, skłonów, wykroków, ćwiczenia zwanego „nożyce” oraz trenując na stepperze. Można też stosować „wyciskanie” hantli proste i z rotacją barków oraz pompki z rotacją tułowia i obciążeniem hantlami. Zastosowanie hantli pomaga w ujędrnieniu biustu, nóg i ud. Początkowo stosujemy mniejsze ciężarki do ćwiczeń. Później, w miarę wzmocnienia mięśni, możemy ćwiczyć szybciej i zwiększać obciążenie, stosując nawet lub 15 kg.

Kobietom zaleca się rozpoczynanie przygody z hantlami od obciążeń w granicach 2-3 kg. Znajdziesz je tutaj. Mężczyźni mogą od razu zacząć od 10-kilogramowych hantli żeliwnych, przy czym pierwsze treningi nie powinny być zbyt intensywne, by nie narazić się na zniechęcające zakwasy.

Powered by Comarch e-Sklep ®