zakupy@sportbazar.pl tel. 58 680 22 60 (pon. - pt.: 8:00 - 16:00)
0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Producent:

Typ produktu:

Towarów w kategorii: 25
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Hantle do ćwiczeń – sprzęt dla każdego

Hantle to jedne z najpopularniejszych przyrządów w siłowni i klubie fitness. Są niezastąpione podczas wykonywania ćwiczeń m.in. fitness, treningów siłowych, ogólnorozwojowych czy też podczas rehabilitacji. Hantle winylowe przeznaczone są zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet (hantle dla pań różnią się od tych dla mężczyzn tym, że są lżejsze, a ich rączki cieńsze). Odpowiednie hantle do ćwiczeń oraz same ćwiczenia przyniosą w krótkim tempie satysfakcjonujące efekty. Jest to niedrogi sprzęt, dzięki któremu możesz ćwiczyć różne partie mięśni w domowym zaciszu. Szeroki wybór wagi hantli, pozwoli Ci wybrać odpowiedni sprzęt do Twojego poziomu zaawansowania.

Hantle do ćwiczeń – rodzaje

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór hantli takich marek jak Spokey i PROfit. Hantle do fitnessu oferujemy w różnych wariantach wagowych i kolorystycznych. Wśród nich:

 • Hantle winylowe – do wypełnienia wnętrza zastosowano żeliwo, natomiast na zewnątrz pokryte są warstwą winylu. Posiadają zakończenia zapobiegające turlaniu się po podłożu. Waga tego rodzaju hantli waha się od 0,5kg do 5kg. Idealnie nadają się do amatorskiego treningu w domu oraz zajęć w klubie fitness.
 • Hantle betonowe – wypełnione zostały masą betonową, powlekane tworzywem sztucznym. Sześciokątna konstrukcja uniemożliwia turlanie i przesuwanie się hantla. Szerokie miejsce chwytu, pozwoli na pewny chwyt i umożliwi wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń (np. pompki na hantlach). Na rynku znajdziesz hantle o wadze 3kg i 5kg. Będą idealne na starcie przygody ze sportami siłowymi.

Hantle do ćwiczeń – przeznaczenie

Gdy zdecydujesz się na zakup hantli, musisz uwzględnić swoje potrzeby i oczekiwania względem treningu. Typ i waga sprzętu odgrywać tu będzie znaczącą rolę.

 • Trening fitness/ aerobowy – typ aktywności ruchowej, najczęściej wybierany przez kobiety. Treningi te cechuje spora ilość gwałtownych ruchów oraz olbrzymia intensywność. Wybierz hantle winylowe o niezbyt dużej wadze, które pewnie chwycisz w dłoń
 • Trening rehabilitacyjny, trening dla osób początkujących – tu sprawdzą się hantle o wadze do 1kg, które pozwolą, by Twoje ciało nabrało wprawy i przyzwyczaiło się do pracy z obciążeniem. Z biegiem czasu możesz zwiększać wagę hantli
 • Trening siłowy – ten rodzaj treningu wymusza na Tobie posiadanie hantli w kilku wariantach wagowych. Na początku przygody z treningiem siłowym wystarczy nieduże zróżnicowanie wagowe - pozwoli Ci to na zwiększenie intensywności ćwiczeń

Hantle do ćwiczeń – jak ćwiczyć

Hantle do ćwiczeń zaliczane są do grupy tak zwanych „wolnych ciężarów”. Treningi tymi przyrządami są uznawane za najbardziej efektywną metodą budowania masy mięśniowej. Początkujący uważają że hantle do fitnessu pozwalają na trening jedynie bicepsów. Posiadając hantle winylowe, jesteś w stanie wykonać pełny trening mięśni tricepsów, bicepsów i barków.

Przykładowe ćwiczenia na mięsień trójgłowy ramienia:

 • wyciskanie hantli zza pleców w pozycji siedzącej
 • wyciskanie hantli zza pleców w pozycji leżącej
 • prostowanie ramienia z hantlem w opadzie tułowia

Przykładowe ćwiczenia barków i mięśni klatki piersiowej

 • wyciskanie hantli w pozycji leżącej
 • wyciskanie hantli w pozycji siedzącej
 • rozpiętki na ławeczce w pozycji leżącej
 • unoszenie ramion w przód z hantlami

To tylko przykładowe ćwiczenia z hantlami. Hantle do ćwiczeń pozwolą wykonać Ci kompleksowy trening górnych partii ciała w domowych warunkach. Z pomocą hantli możesz jednak urozmaicać również trening nóg oraz pleców.

Powered by Comarch e-Sklep ®