zakupy@sportbazar.pl tel. 58 680 22 60 (pon. - pt.: 8:00 - 16:00)
0

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Producent:

Towarów w kategorii: 27
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Hamaki do ogrodu– nie ma jak relaks

Każdy posiadacz nawet niewielkiego ogródka powinien czym prędzej zaopatrzyć się w hamak ogrodowy, jeśli jeszcze nie posiada go w kolekcji swoich mebli ogrodowych. Hamaki to bardzo wygodne rozwiązanie, do którego zalet na pewno należą łatwy i szybki montaż oraz niewielki rozmiar. Sportowy sklep internetowy Sportbazar.pl oferuje swoim klientom zarówno hamaki klasyczne jak i tzw. hamaki siedziska. Oba typy z łatwością zamontujemy w ogrodzie, na tarasie, a te ostatnie nawet na balkonie.

Hamaki ogrodowe, hamaki siedziaska, hamaki turystyczne - jest w czym wybierać

Modeli hamaków jest bardzo wiele – mogą mieć najróżniejszą formę, mogą być wykonane z różnych tworzyw czy mieć różne metody mocowania. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy od naszych potrzeb – czy ma to być hamak dla nas, dla dzieci, a może dla kilku osób jednocześnie?

Klasyczny hamak ogrodowy przywiązujemy do drzew lub umieszczamy w dostosowanym do tego celu stelażu – są bardzo wygodne, a zawdzięczamy je Krzysztofowi Kolumbowi, który zauważył je u mieszkańców Ameryki Południowej. Z kolei hamaki z poprzeczkami naciągającymi materiał są niższe, dzięki czemu pozwalają obeserwować cały otaczający nas krajobraz, jednak nie są polecane dla dzieci, ponieważ łatwo stracić na nich równowagę.

Dla osób preferujących siedzenie zamiast leżenia poleca się hamaki siedziska - tj. hamaki w formie fotela, które przypominają huśtawkę. Do korzystania z nich wystarczy jedna, mocna gałąź lub stelaż.

Hamak turystyczny to natomiast rozwiązanie dla osób przepadających za noclegiem na świeżym powietrzu – modele wyposażone w tarp (czyli płachtę rozwieszaną nad nim) lub moskitierę ochronią nas przed warunkami atmosferycznymi, komarami czy zimnem.

Czym sugerować się wybierając hamak?

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to, gdzie zamierzamy nasz hamak umieścić – czy znajdą się dwa pobliskie, mocne drzewa, a może musimy postawić na hamak do ogrodu ze stelażem? Duże znaczenie ma także rozmiar hamaka – inne modele kupimy dla dzieci, a inne dla osób dorosłych. Znajdziemy hamaki zarówno dla niemowląt, jak i takie, w których jednocześnie wypoczywać może cała rodzina.

Warto zwrócić więc uwagę na dostępne obciążenie hamaka, ale także na materiał, z którego będzie on wykonany. Musi być możliwie jak najbardziej mocny, wygodny, a także odporny na czynniki atmosferyczne – nie zawsze przed deszczem mamy możliwość demontażu hamaka. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego – na pewno uda Wam się znaleźć coś dla siebie.

Powered by Comarch e-Sklep ®