0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar butów:

Producent:

Poziom:

Kolekcja:

Linia:

Sortuj według
Strona 1 z 3 1 2 3
Strona 1 z 3 1 2 3

Halówki – nie tylko do piłki nożnej

Pierwsze skojarzenie z halówkami to zapewne buty do gry w piłkę nożnej na hali – nic bardziej mylnego. Z powodzeniem używać takiego obuwia również do innych ćwiczeń na twardych powierzchniach – będą odpowiednie nie tylko do futsalu, ale także jako buty do wykorzystania na sali gimnastycznej. Jednak podobnie jak w przypadku innych butów, również podczas zakupu halówek trzeba poświęcić na ich zakup trochę czasu, by korzystanie z nich było czystą przyjemnością.

Jak wyglądają buty halowe

Podstawą budowy butów do piłki halowej jest specjalna kauczukowa podeszwa. To dzięki niej nasza stopa posiada wymaganą do ćwiczeń czy gry przyczepność. Co ważne, jest ona niebrudząca – to istotne, zawłaszcza dla dobra parkietu. Futsal to sport rozgrywany na mniejszym boisku, dlatego zwrotność jest bardzo pożądana. Często halówki posiadają także specjalne wzmocnienie czubka buta, które pozwala na większą kontrolę nad piłką – ma to duże znaczenie w rozgrywkach, a zupełnie nie przeszkadza, gdy halówki wykorzystujemy do innych ćwiczeń.

Jeśli chodzi o wzornictwo, wybierać możemy do woli – producenci tego typu obuwia oferują naprawdę szeroki zakres wzorów i kolorów. I o ile takie aspekty do uprawiania sportu zbyt wiele nie wnoszą, to w przypadku odpowiedniego rozmiaru znaczenie jest kolosalne.

Buty do futsalu – jak dopasować

Przede wszystkim wygoda – jak podczas wyboru większości butów do uprawiania sportu. Halówki niczym się nie różnią od korków pod względem dobrania do stopy. Zawsze muszą być jednocześnie dopasowane i przewiewne, nie za luźne (by unikąć otarć) i nie za ciasne (by nie ściskać stopy).

Najlepiej wybierać spośród modeli sprawdzonych przez znajomych – nie jest to jednak reguła, a używanie danego modelu butów halowych tylko dlatego, że w tym samym grają nasi sportowi ulubieńcy, nie jest kluczem do odpowiedniego wyboru. Pamiętajmy, że chodzi o nasz komfort – bez niego nie będziemy czerpać z gry żadnej radości.

Buty halowe tylko na halę

Ważną kwestią jest pamiętanie o tym, by butów na halę używać jedynie na nawierzchni, do której zostały przystosowane. Można z nich korzystać na innych powierzchniach, ale może mieć to na nie zgubny wpływ – zwłaszcza na podeszwę – co skutkować może utratą gwarancji. Gra na asfalcie z pewnością zetrze podeszwę halówek, natomiast podczas rozgrywki na trawie (zwłaszcza mokrej) w butach do piłki halowej, możemy zapomnieć o przyczepności, którą zapewniają nam korki, lanki czy wkręty.

Niektóre halówki mają niewielkie, gumowe korki – te są w stanie nam pomóc jedynie na suchej hali, a nie na murawie, która wymaga znacznie większych korków. Kiedy grywamy więc zarówno na hali jak i na naturalnej nawierzchni, potrzebne nam będą dwie pary butów.

Halówki – smukłe i ergonomiczne

Buty do rozgrywek na hali to zazwyczaj modele zgrabne i dopasowane – chociaż mnogość modeli jest naprawdę spora, pojawiają się modele o podwyższonym oparciu dla kostki czy te bardziej wycięte. Każdy entuzjasta gry na hali znajdzie coś dla siebie – buty halowe pojawiają się na rynku w wielu dostępnych wzorach i kolorach – kiedy tylko dobrze dobierzemy ich rozmiar, możemy planować, jaki kolor będzie dla nas najlepszy.

Zawsze możemy liczyć na wysoki standard wykończenia – wystarczy skorzystać z oferty zaufanych producentów, dla których najwyższa jakość to podstawa. Stosowane przez nich materiały i surowce będą nam służyć przez lata.

Powered by Comarch e-Sklep ®