0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Producent:

Liczba produktów: 22
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Gwizdek – niezastąpiony na meczu i w grach zespołowych

Po pierwszym gwizdku, od gwizdka do gwizdka, przed ostatnim gwizdkiem – chyba każdy z nas słyszał chociaż raz jedno z tych stwierdzeń. Gwizdek symbolizuje początek meczu lub start w zawodach. Gwizdek rozumiemy zarówno jako fizyczny przedmiot, jak i swego rodzaju termin oznaczający start lub zakończenie pewnego etapu gry. Czas „po pierwszym gwizdku” oznacza rozpoczęcie meczu lub wyścigu, natomiast termin „do ostatniego gwizdka” oznacza rozgrywkę do ostatnich chwil meczu.

Gwizdek sędziowski – elektroniczny czy tradycyjny

Gwizdkiem posługuje się arbiter, czyli osoba odpowiedzialna za kontrolę mecz lub wyścigu. W zależności od dyscypliny gwizdka używa sędzia lub osoba odpowiedzialna za pomiar wyników poszczególnych zawodników. Gwizdek sędziowski to akustyczny generator występujący w różnych typach. Wyróżniamy gwizdki ustne, gazowe, cieczowe, płytkowe i piszczałkowe.

W zastosowaniu sportowym możemy wyróżnić dwa rodzaje gwizdków – tradycyjne i elektroniczne. Elektroniczny gwizdek sędziowski jest urządzeniem przeznaczonym do użytku przez wiele osób. Taki gwizdek uruchamia się poprzez naciśnięcie specjalnego przycisku. W odróżnieniu od tradycyjnego ustnego gwizdka, w taki model nie trzeba gwizdać. Gwizdek elektroniczny jest wyposażony w baterię, która zasila generator dźwięku. Większość profesjonalnych gwizdków sędziowskich zasilanych z baterii emituje kilka rodzajów dźwięków, np. 3 różne typy dźwięków odpowiadające różnym akcjom.

Jak wybrać gwizdek

O jakości konkretnego gwizdka świadczy jego poziom głośności. Im więcej decybeli generuje konkretny gwizdek trenerki, tym lepiej. Profesjonalne gwizdki oferowane w sklepie SportBazar.pl generują dźwięki na poziomie aż 125 decybeli, a taka głośność jest słyszana nawet na stadionie wypełnionym po brzegi kibicami. Gwizdek można dopasować do koloru stroju, ale nie jest to konieczne, ważne tylko, by generował równy i dobrze słyszalny dźwięk. Istotna jest także barwa i ton dźwięków oraz budowa samego gwizdka. Najlepsze są modele bez ruchomych elementów, bo wtedy nie ma obawy o zablokowanie takiego elementu.

Gwizdki dla trenera w niskiej cenie

Gwizdki dla trenera są stosunkowo tanimi akcesoriami. Najprostsze modele kosztują kilka złotych, natomiast elektroniczne gwizdki to wydatek nie więcej niż 100 zł. Wybór konkretnego gwizdka powinien być uzależniony od preferencji oraz od liczby użytkowników.

  • Gwizdek ustny powinien być akcesorium prywatnym, czyli użytkowanym tylko i wyłącznie przez jednego użytkownika.

  • Gwizdek elektroniczny może być użytkowany przez wielu użytkowników. Takie gwizdki nie mają kontaktu z ustami, więc są bardzo higieniczne. Mało tego, gwizdek trenerski elektroniczny nie wymaga użycia siły – do wydania dźwięku wystarczy tylko naciśnięcie odpowiedniego przycisku.

Sprawdź ofertę gwizdków w sklepie SportBazar.pl. Znajdź gwizdek trenerski dla siebie i zapłać za niego mniej. Dzięki naszym systematycznym promocjom oszczędzisz na zakupach, a jednocześnie zaopatrzysz się w świetne akcesoria sportowe.

Powered by Comarch e-Sklep ®