0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2

-17%

Guma fitness Legend 0,7 mm żółta

Strona 1 z 2 1 2

Gumy do ćwiczeń fitness

Fitness może być uprawiany z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała lub z akcesoriami. Wśród akcesoriów do fitness bardzo popularna jest między innymi guma do ćwiczeń. Taka guma służy do ćwiczenia górnych partii ciała – barków, ramion, pleców i klatki piersiowej. Dzięki gumie można ćwiczyć też dolne partie ciała, a rezultaty takich treningowi pojawiają się bardzo szybko.

Gumy oporowe – zastosowanie

Gumy oporowe to tanie akcesorium, które można wykorzystać podczas fitnessu i innych zajęć ruchowych. Zastosowanie gum oporowych jest polecane przede wszystkim przez fizjoterapeutów, bo rehabilitacja z gumą do ćwiczeń znacząco pomaga usprawnić mięśnie po urazach. Gumy do ćwiczeń tworzą mięśniom opór, dzięki czemu poddajemy je mocniejszemu wysiłkowi, a to przekłada się też na lepsze rezultaty. Początkujący powinni stosować cienkie gumy do ćwiczeń, natomiast zaawansowani użytkownicy mogą wybrać grubsze modele o większym oporze. Gumy fitness mogą być stosowane do ogólnego treningu wszystkich partii mięśni. Z ich pomocą możesz skutecznie rozciągać mięśnie pleców i ćwiczyć mięśnie ud. Ćwiczenia z gumą fitness mogą być zasadniczym elementem Twojego treningu lub elementem dodatkowym, na przykład rozgrzewką lub końcowym etapem ćwiczeń. Możliwości ćwiczeń z gumą oporową jest wiele, więc z pewnością warto urozmaicić nią trening.Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów ćwiczeń, które można wykonywać przy użyciu gum oporowych:

1. Przysiady z opaską gumową:

 • Umieść opaskę na udach, tuż powyżej kolan.
 • Stań prosto, nogi szeroko rozstawione na szerokość bioder.
 • Wykonuj przysiady, starając się utrzymać napięcie w gumie do ćwiczeń.

To ćwiczenie wzmocni mięśnie pośladków i ud.

1. Wykroki z opaską gumową:

 • Umieść gumę na udach, tuż powyżej kolan.
 • Stań prosto, nogi razem.
 • Zrób duży krok w przód jedną nogą, schylając się w kierunku ziemi.
 • Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz z drugą nogą.

To ćwiczenie pomaga w treningu mięśni ud i pośladków.

3. Mostek z gumą oporową:

 • Połóż się na plecach, nogi zgięte w kolanach, stopy na podłodze.
 • Umieść opaskę na udach, tuż powyżej kolan.
 • Podnieś biodra do góry, napinając pośladki i utrzymując napięcie w opasce.
 • Opuszczaj biodra powoli i powtórz ćwiczenie.

To ćwiczenie pomaga w wzmocnieniu pośladków i dolnej części pleców.

Zalety ćwiczeń z gumą oporową

Gumy oporowe pomagają rozciągać mięśnie i ścięgna, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne. Im bardziej rozciągnięte jest Twoje ciało, tym trudniej o kontuzję. Najwięcej urazów przytrafia się w chwilach przetrenowania, gdy ciało nie jest wystarczająco elastyczne, a intensywność treningu jest zbyt duża. Gumy fitness pozwalają systematycznie trenować mięśnie i rozciągać ścięgna, przystosowując organizm do coraz większych obciążeń. Dzięki takim ćwiczeniom wykonywanie skomplikowanych figur fitness jest łatwiejsze, problem z zakwasami zostaje zminimalizowany, a ciało staje się coraz bardziej elastyczne.

Rodzaje gum oporowych

W sklepie sportbazar.pl znajdziesz gumy do ćwiczeń marek PROfit, Spokey, 4F i SMJ. Oferta obejmuje gumy o różnej szerokości, np. 13, 19 lub 21 mm i o różnym oporze. Standardowe gumy oporowe mają opór od 15 do 25 kg, więc pozwalają na bardzo efektywny trening. Taśmy treningowe są lekkie i wyjątkowo praktyczne, zajmują mało miejsca, więc możesz je bez problemu zabrać ze sobą na trening w plenerze lub na wyjazd. Takie taśmy są wykonane z rozciągliwego materiału. W ofercie naszego sklepu znajdziesz taśmy oporowe z lateksu, cechującego się bardzo dobrą rozciągliwością, a jednocześnie też wyjątkową wytrzymałością. Oferujemy standardowe taśmy i specjalnej gumy fitness przeznaczone do treningu na podłodze. Na przykład na leżąco lub w siadzie podpartym. Wybierając gumę, kieruj się swoim stopniem zaawansowania. Na początku nie ma sensu wybierać grubej gumy o dużym oporze, bo będzie Ci ją zbyt trudno rozciągać. Z kolei, gdy Twoje mięśnie są już dość silne i wyćwiczone, lepiej od razu postawić na gumę o większym oporze.

Powered by Comarch e-Sklep ®