0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Gryfy-dla każdego fana siłowni

Każdy entuzjasta rzeźbienia swoich mięśni dobrze wie, że bez regularnych treningów i samozaparcia nie da się osiągnąć wymarzonych rezultatów. Kiedy więc nie masz czasu lub ochoty na ćwiczenie na siłowni, lecz dysponujesz za to wolną przestrzenią w swoim domu, warto zdecydować się na zakup ławki i kilku gryfów na własny użytek i po to, by oszczędzić czas na dojazdy i pieniądze na karnety. Jak jednak wybrać gryfy do domowej siłowni W naszym sklepie internetowym na pewno znajdziesz godne uwagi modele.

Gryf prosty czy gryf łamany - który wybrać

Przede wszystkim musimy zastanowić się, na jakiego typu treningach nam najbardziej zależy. Najbardziej poleca się zakupić każdy rodzaj gryfu, tak by trening był jak najbardziej kompleksowy. Do wygodnego ćwiczenia potrzebne będą rękawiczki do ćwiczeń, dzięki którym nasz trening będzie bezpieczniejszy, a chwyt bardziej pewny. Podstawowym modelem gryfu jest gryf prosty - jest używany zdecydowanie najczęściej do wyciskania każdego rodzaju - używamy go do ćwiczeń klatki piersiowej, barków, bicepsów, a także do martwego ciągu. Dostępnych jest wiele rozmiarów - od tych niewielkich 35 cm często spotykanych w zestawach hantli, przez 150 cm do wyciskania w pozycji leżącej, siedzącej i stojącej, aż po gryfy o długości do 180 cm, z którymi najczęściej ćwiczy się na ławkach. Ważne jest dopasowanie długości gryfu do indywidualnych preferencji oraz wzrostu i poziomu zaawansowania ćwiczących - dla wyjątkowo wymagających znajdą się nawet gryfy o długości ponad 200 cm.

Kolejnym rodzajem gryfówgryfy łamane - lekko i mocno. Te pierwsze są pomocne przy ćwiczeniu bicepsów, w pozycji siedzącej, stojącej i na modlitewniku. Lekko łamany gryf mocniej angażuje mięśnie przedramion i odciąża nadgarstki, natomiast gryf łamany mocno świetnie działa na triceps. Poleca się go także do chwytu młotkowego oraz wyciskania francuskiego. Jak już wspomnieliśmy, wszystko zależy jednak od potrzeb i oczekiwań ćwiczących - plany treningowe i zastosowanie gryfów można, a nawet trzeba, dobierać do zrealizowania własnych celów.

Cechy dobrego gryfu

Musimy pamiętać, by przy zakupie zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, poza omówioną już długością. Istotna jest także średnica gryfu- pamiętajmy, że musi on być kompatybilny z dobranymi do ćwiczeń obciążeniami. Najbardziej popularne są gryfy o średnicy 25 mm, które są kompatybilne z wieloma obecnymi na rynku obciążeniami i są stosunkowo tanie. Gryfy od 26 do 28 mm średnicy są mniej znane i tym samym trafimy na mniejszą ilość dostępnych obciążeń. 30 mm natomiast są bardziej wytrzymałe i również bardzo popularne, a największa średnica, czyli 50 mm jest najbardziej wytrzymałym modelem, ale posiada niewielką ilość kompatybilnych obciążeń. Podczas wyboru gryfu zorientujmy się również, jakie jest jego największe obciążenie, rozstaw części chwytnej czy długość części gwintowanej - dzięki temu łatwiej nam będzie dobrać gryfy pod trening, który sobie przygotowaliśmy. Dobrym wyborem są także moletowane czy wzmocnione powierzchnie chwytne, dzięki czemu chwyt jest pewniejszy. W naszym sklepie znajdziesz propozycje dla początkujących i zaawansowanych - zapraszamy na zakupy.

Powered by Comarch e-Sklep ®