0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Producent:

Typ produktu:

Towarów w kategorii: 6
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Chroń oczy na stoku, czyli kilka słów o goglach narciarskich

Gogle narciarskie to jeden z tych elementów wyposażenia miłośnika sportów zimowych, zaraz po nartach, butach narciarskich kurtce narciarskiej, spodniach narciarskich, odzieży termoaktywnej i rękawicach narciarskich, który nierzadko bywa niedoceniany i nieco lekceważony. Zupełnie niesłusznie! Podczas jazdy oczy są narażone na działanie wielu czynników, które finalnie mogą spowodować zagrożenie na stoku lub nawet wywołać tragedię. Ostre zimne powietrze, opady śniegu, słońce odbijające się od puchu czy odpryski lodu – to wszystko może znacząco zaburzyć zdolność do widzenia. Wtedy właśnie do akcji wkraczają gogle narciarskie damskie i męskie.

Gogle narciarskie 4F, czyli wybór gogli w sklepie sportbazar.pl

Dobre gogle narciarskie 4f chronią oczy zarówno przed szkodliwym promieniowaniem UV, jak i urazami mechanicznymi. Takie właśnie gogle narciarskie 4f znajdziesz w sportowym sklepie sportbazar.pl. Nie mamy ich dużo, ale wśród nich znajdzie coś dla siebie zarówno narciarka, jak i narciarz. Wszystkie oferowane przez nas gogle spełniają europejską normę EN 174. Okulary narciarskie 4f są doskonale wykonane w zakresie optyki zastosowanych szyb oraz dopasowania. Do tego są trwałe i odporne na zarysowania. Większość posiada pełny filtr ochronny UV400. Bardziej zaawansowane modele gogli narciarskiech 4f oferują szeroki kąt widzenia, który zwiększa pole widzenia i pozwala na racjonalną ocenę sytuacji wokół. Posiadamy też w ofercie modele z różnymi kolorami szyb. Pamiętaj o tym, że przezroczyste szybki są przeznaczone do jazdy w nocy, pomarańczowe i złote idealnie sprawdzą sie w pochmurne dni, a podczas jazdy w słoneczne dni brązowe, szare, czarne i niebieskie będą strzałem w dzieciątkę. Dostosuj kolor szkiełek, abyś podczas przerwy mógł zjechać bezpiecznie na ławeczkę przed stokiem i spokojnie napić się gorącego napoju z termosu.

Jak czyścić gogle narciarskie 4f?

Czyszczenie gogli jest banalnie proste. Większość modeli posiada w zestawie szmatkę. Jeśli jej nie ma, funkcję tę może spełniać woreczek dołączony do gogli narciarskich damskich. Jeśli gogle zaparują, wystarczy delikatnie przetrzeć szybki. Tak samo postępujemy w przypadku, kiedy ubrudzą się na przykład od odcisków palców. Zalecamy również do zakupu preparatów typu anty-fog w sprayu. Kiedyś od pewnego narciarza na stoku usłyszeliśmy, że, jeśli człowiek nie ma akurat do dyspozycji płynu przeciwko parowaniu okularów, można napluć na szybkę okularów narciarskich od wewnątrz (sprawdzi sie to również w przypadku okularów pływackich. Ślina ma takie właściwości, że metoda ta okazuje się naprawdę skuteczna, ale trzeba powtarzać proceder dosłownie co chwilę. Cóż..., w nas ta metoda budzi kontrowersje estetyczne, ale zróbcie z tę wiedzą, co chcecie.;)

Powered by Comarch e-Sklep ®