0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar:

Kolor:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 4 1 2 3
Strona 1 z 4 1 2 3

Getry piłkarskie – niezbędne wyposażenie piłkarza

Piłka nożna jest jedynym z najpopularniejszych sportów na świecie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno kibiców, jak i entuzjastów amatorskiej i profesjonalnej gry. To sport łączy pokolenia i narodowości, a do gry nie potrzeba zbyt wiele – jedynie grupy piłkarzy, niewielkiego chociaż boiska i sprzętu.

Piłka, buty to nie wszystko – odpowiednio dobrane pozostałe elementy stroju są niezbędne do tego, by gra była komfortowa, bezpieczna i by nie skończyła się przeziębieniem, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jednym z takich elementów są getry piłkarskie – nie są to zwykłe skarpetki, a niezmiernie istotny element stroju piłkarza, który odpowiada nie tylko za naszą prezentację na boisku, ale także za to, by meczu nie przypłacić chorobą oraz by chronić nasze stopy i łydki przed urazami w postaci bolesnych otarć lub poważniejszych kontuzji, jeśli przesunie się nam ochranicz. Przy wyborze getrów piłkarskich należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółow.

Dodatkowe wyposażenie getrów sportowych

Również w takich elementach stroju jak getry piłkarskie wprowadzane są różne innowacje. Materiały, z których są wykonywane dobiera się w sposób, który umożliwia skórze oddychanie. Przewiewne, ale zarazem trzymające ciepło w okresie zimowym są idealny wyborem, który umożliwi komfortową grę, podczas której ani nie zmarzniemy ani nie będziemy narzekać na nadmiar ciepła. W okolicy stóp getry piłkarskie często posiadają specjalne wstawki, zazwyczaj z siateczki, które zapewniają stopom dodatkową wentylację.

Getry sportowe w parze z odpowiednim obuwiem do gry w piłkę nożną sprawią, że gra będzie czystą przyjemnością – w końcu stopy są w niej najważniejsze. Warto sprawdzić ofertę znanych firm produkujących sprzęt sportowy – inwestują one w coraz bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania, dzięki czemu getry są wyjąkowo wytrzymałe. Często najbardziej newralgiczne miejsca takie jak pięta czy palce są dodatkowo wzmocnione, by zapewnić dłuższą żywotność getrów. Producenci troszczą się również o krój – zapewnia on wymaganą amortyzację, aby ograniczyć przeciążenia podczas gry.

Jak dobrać getry piłkarskie

Dość oczywistym jest dobranie rozmiaru getrów sportowych do noszonego przez nas rozmiaru butów. Dzięki temu ich noszenie będzie bardziej komfortowe. Warto zdecydować się także na nowoczesne rozwiązania, które mogą nam tego komfortu przysporzyć. W przypadku getrów piłkarskich, podobnie jak przy innych akcesoriach futbolowych, do wyboru mamy wiele kolorów i wzorów, jednak w tym wypadku nie mamy całkowitej dowolności. By dobrze prezentować się na boisku, nasze getry powinny być dobrane kolorystycznie do reszty stroju, tym bardziej jeśli mecz jest reprezentacyjny, na przykład w barwach lokalnej drużyny.

Oczywiście, komfort jest najważniejszy, ale i prezentacja na boisku jest rónież istotna. Rozgrywając rekreacyjny mecz wśród znajomych nie ma to znaczenia, jednak kiedy reprezentujemy określoną drużynę, skompletowany w tych samych barwach strój drużyny jest niezbędny. Ułatwia to zresztą również orientację na boisku – zarówno dla kibiców jak i dla piłkarzy. Pamiętajmy więc, by dobrać strój w odpowiedni sposób – dla komfortu i by zwiększyć jakość gry, a tym samym dobrze się prezentować.

Oferujemy getry piłkarskie w różnych rozmiarach, takich marek jak adidas, Puma, Nike i Givova.

Powered by Comarch e-Sklep ®