0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 40
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Frotki do tenisa ziemnego. Do czego właściwie służą?

Opaska na czoło i opaski na nadgarstki to nieodzowne atrybuty tenisisty. Wbrew pozorom nie mają one jednak fukcji ozdobnej i nie stanowią obowiązkowego elementu stroju meczowego. Frotki tenisowe to praktyczna rzecz, która pomaga pozbyć się potu podczas intensywnej gry. Dzięki frotkom do tenisa ziemnego gra toczy się bez konieczności robienia dodatkowych przerw. Korzystają z nich największe sławy od Rogera Federera, Novaka Djokovic, Andre Agassiego, Rafaela Nadala, Sereny Williams aż po największe telanty naszego podwórka, czyli Agnieszkę Radwańską, Igę Świątek, Łukasza Kubota czy Huberta Hurkacza. Frotki tenisowe wykorzystywane są również w innych dyscyplinach sportowych, np. koszykówce.

Frotka opaska na czoło czy frotki na nadgarstek?

To nie jest wybór albo, albo. Każda z nich ma nieco inną funkcję. Frotka opaska na czoło na ma celu absorpcję potu z czoła. Zapewnia ona ochronę przed potem, który ściekając z czoła na oczy, utrudnia zawodnikowi grę, rozpraszając jego uwagę. Frotki na nadgarstek natomiast chłoną wilgoć ściekającą z rąk, by nie przedostawała się na dłoń, utrudniając tym samym chwyt. Dodatkowo frotką na nadgarstek można również przecierać pot z czoła, choć do tego najlepiej sprawdzają się wydłużone modele.

Jakie frotki tenisowe są dostępne na sportbazar.pl?

W ofercie sklepu sportowego sportbazar.pl znajdziesz markowe frotki do tenisa ziemnego od Nike, adidas, Head czy Willson. Wykonane są zwykle z mieszanki bawełny, nylonu i poliestru, a żeby były elastyczne wykorzystuje się do produkcji również elestan lub gumę. Materiał nie podrażnia skóry przez co używanie frotek tenisowych jest komfortowe i bezpieczne. Prócz ulubionej marki możesz również wybrać ulubiony kolor. Zwykle frotki do tenisa ziemnego są białe, ale znajdziesz również modele czerwone, fluo czy kolorowe, abyś mógł dopasować element do całej tenisowej stylizacji.

Powered by Comarch e-Sklep ®