0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Producent:

Liczba produktów: 15
Sortuj według

Bumerang W02

Bumerang W02

5,90 PLN

Strona 1 z 1 1

Frisbee – sport i zabawa dla każdego

Frisbee przybyło do nas z Ameryki. Latające dyski wymyślił w latach 50. ubiegłego wieku Walter Frederic Morrison. Historia frisbee jest bardzo ciekawa, początkowo rzucano do siebie foremkami do wypieku ciast. Jednak Morrison zaprojektował plastikowy dysk, który pozwolił na precyzyjniejsze i dalsze rzuty. Bardzo szybko z plażowej zabawy, frisbee przerodziło się w popularny sport. Standardowa gra w frisbees polega na rzucaniu do siebie plastikowym dyskiem. Dysk wykonany jest z lekkich tworzyw sztucznych co pozwala mu na pokonywanie znacznych odległości.

Frisbee Ultimate – widowiskowa gra fair play

W Polsce Frisbee Ultimate dopiero raczkuje. Istnieje około 50 zawodowych drużyn, które zmagają się w turniejach. Oficjalne boisko do gry we frisbee ma wymiary 100 metrów na 37 metrów i posiada 2 końcowe strefy, usytuowane na przeciwko siebie. Każda drużyna składa się z 7 zawodników, którzy ustawiają się na swojej początkowej strefie. Rozgrywka polega na podawaniu dysku w każdym kierunku, między zawodnikami swojej drużyny. Osoba, która ma dysk, ma 10 sekund na jego podanie, po tym czasie dysk przejmują przeciwnicy. Punkty zdobywa się w momencie gdy ostatnie podanie odbierze osoba znajdująca się w strefie przeciwnika. Ciekawostką jest fakt, że zawodnicy nie mogą dotykać siebie nawzajem, oraz Frisbee w momencie gdy jest trzymany przez gracza. Wszystkie sporne sytuacje wyjaśniane są na boisku bez sędziego, więc gra odbywa się w duchu fair play.

Graj we Frisbee

Nie wiele potrzeba by zagrać we Frisbees. Sport ten jest wspaniałą alternatywą dla zabaw na plaży, w parku czy boisku. Aby rzucać między sobą dyskiem Frisbee, nie potrzeba wytrenowanych umiejętności. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, we frisbee grają dzieci i dorośli. Miłośnikami Frisbees są również posiadacze psów. Bardzo szybko wymyślono odmianę dog frisbee. Gra z czworonogiem będzie idealną rozrywką zarówno dla właściciela jak i psa.

Powered by Comarch e-Sklep ®