0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Ekspandery w domowej siłowni

Ćwiczenia w domu wymagają silnej woli, samozaparcia i oczywiście niezbędnych akcesoriów. Warto dobrać przedmioty, które pozwolą nam ułożyć pełny i kompleksowy trening, który zadba o naszą sylwetkę, wzmocni mięśnie i pomoże osiągnąć efekty, których oczekujemy. Pamiętajmy, że każdy trening powinien być rozpoczęty od rozgrzewki i rozciągania - dzięki temu zapobiegniemy urazom. Warto więc zadbać o elastyczność i rozciągnięcie naszego ciała - pomogą nam w tym ekspandery. Uzupełnienie domowego fitness o ten przyrząd na pewno popłaca - dążenie do elastyczności ciała sprawi, że nie zagrożą nam kontuzje. Jeśli szukasz idealnego ekspandera to zapraszamy na Sportbazar.pl.

Rodzaje ekspanderów

Ekspandery, podobnie jak inne elementy wyposażenia siłowni i klubów fitness, także tych domowych, posiadają wiele dostępnych modeli, dzięki czemu można dopasować wybrany przyrząd jak najlepiej do swoich potrzeb. Najpopularniejszym modelem jest ekspander klasyczny, który zbudowany jest z uchwytów połączonych ze sobą linkami. Można trenować przy jego pomocy wiele partii mięśniowych. Ten rodzaj ekspandera dzielimy na dwie odmiany - regulowany i nieregulowany. W tym pierwszym dzięki dodaniu lub odpięciu linek można regulować opór. Kolejną opcją jest ekspander sprężynowy, który składa się z uchwytów połączonych również linkami, ale w formie sprężyn, dowolnie przyczepianych i odczepianych, dzięki czemu regulujemy opór urządzenia. Ten model jest mniej rozciągliwy niż ekspander klasyczny. Ósemka to tak zwana guma fitness - ten ekspander składa się z grubej gumy uformowanej zgodnie z nazwą w ósemkę. Świetnie sprawdza się do ćwiczenia górnych partii ciała. Wyróżniamy także ekspander okrągły, często używany w ćwiczeniach takich jak pilates i służący do treningu wyłącznie górnych partii mięśni.

Korzyści z ćwiczenia z ekspanderem

Trening z ekspanderem ma wiele zalet - na pewno należy do nich wyjątkowo cicha praca, co jest korzystne zwłaszcza w domowej siłowni. Każda pora dnia i nocy będzie więc odpowiednia na ćwiczenia przy pomocy ekspandera. To poręczne i niewielkie akcesoria - zajmują niewiele miejsca, są lekkie, więc nie ma problemu z ich przenoszeniem i ćwiczeniem w dowolnym miejscu. Trening z ekspanderem jest nie tylko dobrą metodą na rozciąganie się, ale także do wzmocnienia wytrzymałości mięśniowej. Górne partie ciała można dzięki niemu świetnie wytrenować, a efekty są widoczne dość szybko. Zaletą ekspandera jest też jego niska cena - zwłaszcza w porównaniu do liczby ćwiczeń, które możemy dzięki niemu wykonać.

Jak wybrać ekspander

Ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie to nie wszystko - ekspandery są także bardzo skuteczne podczas rehabilitacji do budowania funkcji mięśni i stawów dzięki ćwiczeniom oporowym. Ekspander należy dobrać zgodnie z indywidualnymi potrzebami - powinniśmy postawić na modele stworzone z trwałych i pewnych materiałów, co da nam pewność bezpiecznego treningu. Dobrym pomysłem są oferowane przez nasz sklep sportowy ekspandery regulowane, które pozwalają nam dobrać obciążenie do preferencji. Wybór jest bardzo szeroki - ekspandery można wybrać nawet ze względu na design. Na pewno warto zdecydować się na ten przyrząd - niewielkim kosztem możemy wzmocnić mięśnie piersi, brzucha, pośladków i kończyn, a nawet poprawić krążenie krwi i samopoczucie. Zapraszamy na zakupy na Sportbazar.pl.

Powered by Comarch e-Sklep ®