0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN
Liczba produktów: 9
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Deska SUP – czym jest SUP?

Deski SUP to dmuchane lub twarde deski o stałej, kompletnej konstrukcji do pływania na stojąco (paddle board) ze specjalnym wiosłem. SUP to jedna z niewielu aktywności wodnych, którą można uprawiać praktycznie w każdych warunkach. Nie musisz czekać na fale (jak w przypadku surfingu) lub ograniczać się do pływania tylko w dni bez wiatru, po spokojnej tafli wody na jeziorze. SUP to rodzaj aktywności, który jest niezwykle popularny na południu Europy, szczególnie na ciepłych wodach Adriatyku czy Morza Śródziemnego, teraz robi furrorę w Polsce. Dla kogo jest SUP? Pływanie na desce SUP to rodzaj aktywności przeznaczony dla każdego (dla dzieci, osób strarszych, sportowców czy typowych kanapowców), bez względu na wiek czy predyspozycje fizyczne. Amatorskie uprawianie pływanie nie wymaga specjalnych umiejętności. Nauka podstaw pływania jest bardzo prosta i w gruncie rzeczy sprowadza się do tego żeby wyczuć deskę do pływania na stojąco, oswoić się z nią a następnie wstać i wiosłować, początkowo jednak można pływać na kolanach, dzięki czemu oswoisz lek. Czego, prócz deski potrzebujesz, by zacząć? Wioseł. Bez nich się nie obejdzie. W naszej ofercie wiosła dołączone są do zestawu. Reszta zależy od Ciebie. Jeśli pływasz latem, niezbędny jest strój kąpielowy lub szorty kąpielowe, zimą może z kolei przydać się pianka. Dziecko z kolei powinno założyć kamizelkę ratunkową dla bezpieczeństwa.

Deski SUP – rodzaje

Podstawowym sposobem klasyfikacji desek SUP jest podział na dwie kategorie – deski twarde oraz deski pompowane. Deski twarde składają się ze styropianowego rdzenia otoczonego kilkoma warstwami laminatów z włókna szklanego, żywicy, kevlaru lub węgla. Zaletą tego rodzaju desek jest niewątpliwie sztywność konstrukcji, a wadą gabaryt, który może przeszkadzać w transporcie i przechowywaniu oraz podatność na uszkodzenia mechaniczne. Deski SUP pompowane to rozwiązanie bardziej ergonomiczna. Deska po złożeniu mieści się w dużym plecaku i można ją bez większych problemów przechowywać ją nawet w niewielkim mieszkaniu. Kluczowa jest technologia drop-stitch, która sprawia że po napełnieniu powietrzem deska staje się niezwykle sztywna. Jak to się dzieje? Tutaj cały klucz tkwi w materiale dropstitch, w którym pokład i dno deski połączone są tysiącami włókien. Po wypełnieniu powietrzem komory drop-stitch włókna prostują się, tworząc wytrzymały stelaż dla całej konstrukcji.

Deski do pływania na stojąco można również podzielić według przeznaczenia, i tak mamy deski Allround, Touring, River, Race, Kids, Wave, Windsup czy Team. Najbardziej uniwersalna jest ta pierwsza. Jest szaroka, a co za tym idzie stabilna, co sprawia, że sprawdza się do rekreacyjnego pływania po różnych akwenach wodnych (jeziora, zatoki, kanały, morze). Długość desek z tej grupy waha się najczęściej w przedziale 300-335cm, a wyporność typowego Allrounda zawiera się w przedziale 250l-330l. Taka deska do pływania na stojąco na pewno pozwoli Ci zacząć przygodę z SUP i nie zniechęci Cię do tego sportu. Deska SUP Kids to, jak sama nazwa wskazuje deska dla dzieci, odpowiednik deski Allround, ale o paramatach przystosowanych dla mniejszych użytkowników. Deska Touring jest dłuższa oa Allround i ma bardziej spiczasty kształt, co pozwala na osiąganie większych prędności, deska River przeznaczona jest do spływów rzecznych, jest krótsza i posiada stateczniki. Dzięki temu łatwiej utrzymać się na wodzie. Czwarta – Race jest przeznaczona do ścigania się. Jest najdłuższa, ale najwęższa. Wave przeznaczona jest do surfowania, Windsupy to deski do nauki windsurfingu, a deski Team to deski wieloosobowe. W sklepie sportowym sportbazar.pl znajdziesz deski do pływania na stojąco Allround renomowanej marki Enero. Sprawdź jej niezawodność.

Powered by Comarch e-Sklep ®