0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Kolor:

Producent:

Liczba produktów: 94
Sortuj według
Strona 1 z 3 1 2 3
Strona 1 z 3 1 2 3

Czapki z daszkiem męskie

Czapka z daszkiem to wręcz synonim luzu i sportowego stylu. Czapki z daszkiem męskie mogą świetnie wyglądać razem ze sportowymi strojami, ale będą się świetnie prezentowały również z ubraniami w stylu smart casual. Duży wybór czapek i świetna jakość prezentowanych modeli ułatwi Ci wybranie odpowiedniej czapki.

Czapki z daszkiem męskie – kiedy się przydają

Czapki z daszkami mają tak naprawdę dwa zadania. Pierwsze zadanie to chronić głowę przed intensywnym promieniowaniem słonecznym, a drugie zadanie to ochrona wzroku przed rażącym słońcem. W letnie i bardzo słoneczne dni działanie słońca może być naprawdę bardzo uciążliwe. Nietrudno o przegrzanie ciała, a nawet uszkodzenie wzroku. Ochrona w postaci czapki z daszkiem sprawia, że nie trzeba się bać słońca nawet wtedy, kiedy spędzasz na palącym słońcu wiele godzin. Z jej pomocą unikniesz udaru. Czapki z daszkiem męskie mogą w dodatku świetnie podkreślać sportowy charakter strojów.

Takie czapki z daszkiem męskie to nieodłączny element ekwipunku każdego sportowca, turysty, plażowicza i amatora górskich wędrówek. Pamiętaj, że słońce może dawać się we znaki nie tylko nad morzem, ale też w górach, więc gdziekolwiek jedziesz, zabierz ze sobą solidną czapkę z daszkiem. W sklepie sportbazar.pl mamy duży wybór czapek z daszkami najlepszych sportowych marek. Znajdziesz tutaj doskonałe czapki adidas, modne czapki Nike czy Under Armour i tanie modele czapek Outhorn. Niskie ceny, duży wybór kolorów i stylów znacznie ułatwi Ci wybór. W razie potrzeby możesz się też zdecydować na daszki lub specjalne czapki z daszkami wykonane z przewiewnej siateczki.

Czapki z daszkami męskie – rodzaje

Wyróżniamy kilka rodzajów czapek z daszkiem męskich. Pierwsza, a zarazem najbardziej popularna czapeczka z daszkiem męska to klasyczna bejsbolówka, czyli czapka z zaokrąglonym daszkiem, która rozpowszechniła się u nas dzięki amerykańskim zawodnikom grającym w baseballa. Zakładali on czapki po to, by nic (w domyśle słońce) nie rozpraszalo ich poczas rzutu piłką bądź próby odbicia jej za pomocą kija. Dziś bejsbolówki męskie, owszem, zakłada się dla ochrony przed słońcem, ale często również w celu uzupełnienia stylizacji. W tej drugiej kwestii prym jednak wiodą inne męskie czapki z daszkiem – truckerki. Czapki truckerki męskie to czaki z daszkiem, których kształt nie jest aż tak zgodny z anatomicznym kształtem głowy jak w przypadku bejsbolówek męskich. Pionowej ściance nad daszkiem, na której zwykle widnieje nadruk lub haft zwykle towarzyszy też siateczkowy tył. Taki rodzaj czapek również wywodzi się ze Stanów. Rozpowszechnili je amerykańscy kierowcy ciężarówek, którzy długo przebywali w nieklimatyzowanych kabinach samochodów (stąd siateczka). Prócz bejsbolówek męskich i truckerek, możesz spotkać się również z czapkami z daszkami męskimi Fullcap z prostym daszkiem i bez regulacji lub snapback i strapback, to podobne modele, ale z regulacją. Wśród czapek z daszkiem męskich znajdziesz również funkcyjne czapki z daszkiem, czyli przeznaczone do uprawiania jakiejś konkretnej aktywności, np. czapki do biegania. Są one zwykle lżejsze, cieńsze i posiadają dodatkowe panele wentylacyjne.

Powered by Comarch e-Sklep ®