0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 164
Sortuj według
Strona 1 z 5 1 2 3
Strona 1 z 5 1 2 3

Buty treningowe męskie na siłownię i na jogging

Przez większość czasu ciężar Twojego ciała spoczywa na stopach. To one muszą unieść całe Twoje ciało i jednocześnie dbać o prawidłową postawę. Nie będą tego robić odpowiednio, jeśli nie zapewnisz im właściwej ochrony w postaci dobrych butów. Buty treningowe męskie to bez wątpienia najważniejszy element Twojego stroju.

Buty treningowe męskie – jak wybrać

Model wybranych butów treningowych powinien zależeć od rodzaju aktywności, jaką chcesz w nich uprawiać. Buty treningowe męskie są butami typowo uniwersalnymi, ale czasami pod taką nazwą występują też buty specjalistyczne, np.:
  • piłkarskie;
  • siatkarskie;
  • do biegania.

Wśród wyżej wymienionych typów obuwia wyróżniamy jeszcze podkategorie butów, np. buty do biegania, które możemy podzielić na startowe, terenowe, treningowe, lekkoatletyczne oraz mieszane – terenowo-startowe lub treningowo-startowe. Buty treningowe do piłki nożnej z kolei podzielimy na halówki, turfy, wkręty i lanki.

Bez względu na to, jaki typ butów chcesz kupić, pamiętaj, że dobre buty treningowe muszą być przede wszystkim odpowiednio dopasowane. Nieprawdą jest, że rozmiar buta ma być dokładnie taki, jak rozmiar Twojej stopy. Zawsze warto wybierać buty o pół rozmiaru większe, dlatego że stopa nieco puchnie w czasie wysiłku fizycznego. Rano jest trochę mniejsza niż po południu, więc jeśli kupisz rano buty idealnie dopasowane do długości Twojej stopy, złożone po południu będą uciskać, a to na pewno nie sprzyja ani wygodzie, ani zdrowiu.

Kolejną kwestią jest materiał wykonania. Część osób stawia na skórzane buty, bo doskonale dopasowują się do kształtu stóp. Niestety skóra jest dobra przede wszystkim w przypadku butów wizytowych i codziennych. Sportowe obuwie ze skóry jest po pierwsze dość ciężkie, a po drugie nie gwarantuje tak dobrej cyrkulacji powietrza, jak buty wykonane z syntetycznych tkanin. Dobre tkaniny techniczne odprowadzają wilgoć, więc stopy nie są mokre, a jednocześnie nie ma problemu z intensywnym namnażaniem się bakterii, czemu sprzyjają ciepłe i wilgotne warunki.

Buty powinny gwarantować odpowiednią przyczepność – muszą mieć elastyczną podeszwę, która nie będzie się ślizgać na mokrej trawie lub na gładkim tworzywie, z jakiego wykonana jest podłoga na hali. Jeśli rodzaj aktywności stwarza zagrożenie dla stawu skokowego, warto wybrać nieco wyższe buty, które będą mocniej stabilizować kostkę. Jeżeli trening wiąże się z mocniejszym obciążeniem stawów, trzeba wybrać model gwarantujący najwyższy poziom amortyzacji.

Buty treningowe Nike męskie

Wśród sprawdzonych butów sportowych warto wymienić przede wszystkim buty treningowe Nike męskie. To doskonałe buty wyprodukowane przez jednego ze światowych liderów produkcji odzieży i akcesoriów sportowych.

Powered by Comarch e-Sklep ®