0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 29
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Buty trekkingowe męskie - jaki to typ obuwia

Trekking, czyli chodzenie po trudnych, najczęściej górzystych terenach jest dla wielu osób prawdziwą pasją. Mianem trekkingu nazywamy wędrówki w trudnych warunkach klimatycznych lub terenowych, a takie warunki determinują konieczność posiadania odpowiedniego obuwia. W tym przypadku będą to buty trekkingowe męskie. Te solidne buty zabezpieczą Twoje stopy nawet w najgorszych warunkach.

Buty trekkingowe męskie – najlepsze buty w góry

Mróz, przeszywający wiatr, wilgoć, a miejscami palące słońce. Znasz to Tak zazwyczaj wygląda wędrówka po górach. Mimo że bardzo uciążliwa, dla niektórych jest źródłem ogromnej satysfakcji i sposobem na pokonywanie swoich ograniczeń. Żeby taka aktywność przynosiła jednak zadowolenie, musisz się do niej odpowiednio przygotować. Konieczne są między innymi solidne buty trekkingowe męskie. Takie obuwie jest przystosowane do znoszenia najtrudniejszych warunków i ma w zamyśle gwarantować wygodę oraz odpowiedni komfort termiczny. Dobre buty do trekkingu mają niezwykle wytrzymałą podeszwę, system wentylacji, sztywne zapiętki oraz wzmocnioną wodoodporną konstrukcję.

Buty męskie trekkingowe – które wybrać

Kryteriów wyboru butów trekkingowych jest wiele, ale my wspomnimy tylko o tych najważniejszych. Otóż dobre buty męskie trekkingowe muszą być dopasowane do pory roku. Jest duża różnica między wędrówką latem a zimą. Letnie buty trekkingowe mogą mieć niskie cholewki, ale już te na zimę muszą być wysokie. Latem możesz stosować buty nieprzemakalne, ale zimą potrzebujesz tych wodoodpornych (a to różnica). Dodatkowo Twoje buty muszą mieć bardzo grubą i wytrzymałą podeszwę oraz specjalny system amortyzacji wstrząsów. Niezwykle przydatna będzie też obecność nowoczesnej membrany pozwalającej odprowadzać pot. Dzięki takiej membranie Twoje stopy nie będą się pociły, a dzięki temu unikniesz przykrego zapachu. W sklepie sportowym sportbazar.pl znajdziesz świetne buty męskie trekkingowe firm Alpinus i CMP. Wybieraj sposób modeli przeznaczonych na różne warunki i na każdą kieszeń.

Powered by Comarch e-Sklep ®