0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 14
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Buty siatkarskie dla ambitnych

Siatkówka od lat zachwyca i angażuje miliony ludzi na całym świecie. Już od pierwszego meczu rozegranego w 1895 roku było wiadomo, że ta dyscyplina nie tylko przyjmie się na świecie, ale wręcz stanie się jedną z najpopularniejszych. Fantastyczne ewolucje siatkarzy i zdumiewające ataki na siatkę nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie… buty. Tak – buty siatkarskie odgrywają ogromną rolę w każdym meczu bez względu na rangę drużyny.

Całkowicie płaska i syntetyczna powierzchnia boiska do siatkówki oraz dynamika gry sprawiają, że bez dobrych butów siatkarze co chwilę lądowaliby na „poziomie parteru”. Tylko dobre buty zapewniają im odpowiednią przyczepność do podłoża, ale jednocześnie pozwalają na wykonywanie zwinnych ruchów i szybkich uników.

Buty do siatkówki – jak wybrać

Oferta obuwia siatkarskiego jest ogromna, ale dobre buty do siatkówki powinny się cechować kilkoma ważnymi parametrami. Przede wszystkim muszą być odpowiednio dobrane rozmiarem. Rozmiaru nigdy nie dobieramy „na styk”, bo w czasie aktywności fizycznej stopy nieco puchną, a wtedy tak idealnie dopasowane buty mogłoby trochę uciskać. Najlepiej, by obuwie było o pół rozmiaru większe, a niektórzy preferują nawet rozmiar większe, przy czym dokładnie i dość ciasno okalające kostkę. To jest bardzo ważne – buty muszą ściśle przylegać do kostek, by stabilizować staw skokowy.

Podeszwy butów muszą gwarantować doskonałą amortyzację wstrząsów (boisko jest przecież bardzo twarde), a jednocześnie przyczepność. Podeszwa nie może być płaska – musi być karbowana, ale nie może być zbyt twarda. Twarde tworzywo sprzyjałoby poślizgom. Szczególnie ważna jest też zastosowana technologia produkcji – dobre buty powinny maksymalnie wspierać śródstopie, które jest intensywnie wykorzystywane do przemieszczania się z boku na bok.

Mało kto wie, że buty siatkarskie są jednymi z najlżejszych butów sportowych. Niska waga ma konkretny cel – dzięki niej zawodnik jest szybki i ma duże przyspieszenie. Żeby osiągnąć taki efekt, trzeba wykorzystać do produkcji butów skórę syntetyczną albo specjalną siatkę. Dodatkową zaletą siatki jest fakt, że łatwo odprowadza ciepło i wilgoć, więc stopy nie pocą się nadmiernie i nie ślizgają w butach.

Typ konstrukcji butów trzeba dobrać ściśle według swoich potrzeb:
  • jeśli chcesz osiągnąć na boisku maksymalną szybkość, wybierz niskie buty;
  • jeśli zależy Ci przede wszystkim na dobrej stabilizacji stawu skokowego – wybierz te wyższe.

Obuwie siatkarskie najlepszych marek

W sklepie SportBazar.pl znajdziesz doskonałe obuwie siatkarskie dla kobiet, mężczyzn i dzieci. W ofercie znajdują się buty różnych marek, w tym doskonałe obuwie do siatkówki Asics. Buty od renomowanego producenta jest najlepszym wyborem, jeśli zależy Ci na skuteczności w grze i bezpieczeństwie. Lepszej jakości obuwie do siatkówki zdecydowanie mocniej stabilizuje stopy, chroni je przed urazami, pozwala na cyrkulację powietrza i co najważniejsze – jest wyjątkowo trwałe. Nawet po wielu meczach nadal sprawdzają się bardzo dobrze i aktywnie wspierają zawodnika podczas gry.

Powered by Comarch e-Sklep ®