0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar butów:

Producent:

Kolekcja:

Linia:

Poziom:

Korki, turfy i halówki od TOP marek – adidas, Nike i Puma zebrane w jednym miejscu. Tutaj znajdziesz buty piłkarskie przystosowane dla zawodników na różnych poziomach zaawansowania i grających na różnych nawierzchniach.
Sortuj według
Strona 1 z 15 1 2 3
Strona 1 z 15 1 2 3

Buty piłkarkie – dobierz odpowiednie do swoich potrzeb

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów na całym świecie. Podobnie jak inne sporty, wymaga ona również specjalnego sprzętu, dzięki któremu gra będzie wygodna i pełna sukcesów. W piłce nożnej, podobnie jak w bieganiu, najważniejsze są buty. Dopasowane do stopy, komfortowe, ale przy tym spełniające graść wymagań – buty piłkarskie są różne, ale te warunki muszą spełniać.

lanki, turfy, halówki – możliwości jest sporo, ale każda z nich musi być dostosowana zarówno do poziomu zaawansowania gracza, jak i do nawierzchni, na której planujemy grę. Tylko dostosowane do indywidualnych potrzeb buty piłkarskie spełnią swoje zadanie jak należy.

Wygląd butów do piłki nożnej jest najmniej ważny

Kierowanie się podczas zakupu butów do piłki nożnej ich wyglądem lub tym, że sygnowane są nazwiskiem znanego piłkarza, to wielki błąd. Może i są ładne oraz stosuje się w ich przypadku nowoczesne rozwiązania z najwyższej półki, jednak wcale nie oznacza to będą one odpowiednie dla naszej stopy.

Buty piłkarskie muszą być dopasowane, ale nie ciasne, umożliwające stopie oddychanie, ale nie za luźne. Zwłaszcza jeśli chodzi o najmłodszych, lepiej unikać kupowania za dużych butów do piłki nożnej– w nich stopa będzie się ślizgała i obcierała, co na pewno nie sprawi, że gra będzie przyjemna. Mało tego, w źle dobranych butach można nabawić się pęcherzy, a nawet kontuzji stawu skokowego, co jest już poważnym problemem.

Na szczęście podczas przymiarek można wybrać odpowiedni rozmiar kilkoma prostymi trickami. Jednym z nich jest próba dotknięcia dużym palcem stopy wewnętrznego czubka buta – kiedy możemy to zrobić bez problemu, rozmiar jest odpowiedni. Podobnie jest z umieszczeniem kciuka pomiędzy piętę a koniec buta – jeśli i tutaj się udało, to wybraliśmy właściwie. Dlaczego ten luz jest dobry, skoro buty do piłki nożnej muszą być dopasowane Chodzi o getry piłkarskie i ochraniacze, które również potrzebują odrobiny miejsca.

Z jakiego materiału muszą być buty piłkarskie

Do wyboru mamy tworzywa sztuczne oraz skórę. O ile tworzywa sztuczne są łatwiejsze w pielęgnacji i często posiadają więcej nowoczesnych rozwiązań, to skórzane buty do piłki nożnej lepiej dopasowują się do stopy. Są one cięższe od tych z tworzywa, jednak podobnie komfortowe. Mimo, że skórzane buty piłkarskie są mniej efektowne, na pewno przetrwają więcej niż te z tworzywa. Wybór należy jednak do nas – korki piłkarskie muszą być przede wszystkim wygodne.

Buty piłkarskie: na każdą nawierzchnię, dla każdego

Niestety, a może stety, nie istnieje model obuwia piłkarskiego, który spełni się zarówno na naturalnej murawie, jak i na hali. Wystarczy pomyśleć, co stałoby się z parkietem, gdybyśmy grali na nim w korkach piłkarskich – na pewno nic dobrego.

Dlatego podczas zakupu zwróćmy uwagę także na to, gdzie będziemy grać. Podeszwy butów halowych mają specjalne, niewielkie korki, by zapewnić odpowiednią przyczepność, podczas gdy te do gry na naturalnej murawie są znacznie większe i twardsze.

Przede wszystkim zastanówmy się więc, gdzie będziemy grać – wtedy można zacząć dobieranie odpowiednich butów piłkarskich. Pamiętajmy też o naszym poziomie – jeśli zamierzamy grać amatorsko, kupimy inne obuwie piłkarskie niż kiedy występujemy w jednej z drużyn niższej ligi. Kiedy weźmiemy pod uwagę każdą z tych wskazówek, z pewnością wybrane przez nas buty piłkarskie będą idealne i zapewnią komfortową, dostarczającą radość grę. Masz już buty Wobec tego może potrzebujesz specjalistycznej odzieży dla piłkarza. Jeśli tak, znajdziesz ją tutaj.

Powered by Comarch e-Sklep ®