0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 2
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Buty siatkarskie damskie – idealna amortyzacja i odbicie

Gra w siatkówkę jest bardzo dynamiczna i widowiskowa. Podczas meczu siatkarki wielokrotnie poddają swoje stawy i mięśnie olbrzymim przeciążeniom. Niezliczona ilość wyskoków do bloku, czy szybkich doskoków do piłki, naraża ciało zawodniczki na różne urazy. Dobrze dobrane buty Asics do siatkówki damskie, minimalizują możliwość wystąpienia kontuzji. Na uszkodzenia, w szczególności narażone są kolana oraz stawy skokowe. Aby uchronić się przed bolesnym nadwyrężeniem, należy wybrać odpowiednie obuwie dla siatkarek.

Buty siatkarskie damskie – na co zwrócić uwagę

Buty siatkarskie damskie charakteryzować się będą innymi właściwościami niż buty do biegania, czy treningów na siłowni. Głównym zadaniem, jakie mają spełniać buty Asics do siatkówki damskie, jest zapewnienie zawodniczce bezpieczeństwa, komfortu gry i dynamiki. Należy pamiętać, że odpowiednie buty Asics do siatkówki damskie posiadają gumową podeszwę, tylko taka podeszwa umożliwia grę na hali, gdyż nie uszkadza ona parkietu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologi podeszwa buta ma odpowiednią twardość. Od twardości zależy komfort i bezpieczeństwo zawodniczki. Zbyt twarda podeszwa źle wpływałaby na amortyzacje stopy i nadmiernie przeciążała stawy, a zbyt miękka nie zapewniałaby odpowiedniej stabilności. Obuwie dla siatkarek musi być idealnie dopasowane do stopy, co wpływa na zwiększenie dynamiki gry, pozwala na szybsze starty do piłki i sprzyja łatwiejszemu przemieszczaniu się zawodniczki w różnych kierunkach. Dobre obuwie dla siatkarek gwarantuje doskonałą przyczepność, lepsze odbicie i amortyzację po skoku co w efekcie daje lepsze osiągi na boisku i ogranicza ryzyko kontuzji.

Buty siatkarskie damskie – dla zawodowców i rekreacyjnych graczy

W ofercie sklepu sportbazar.pl znajdziemy buty siatkarskie damskie o niskiej i wysokiej cholewce. Buty niskie będą lżejsze i lepiej sprawdzą się podczas treningu bądź amatorskich rekreacyjnych rozgrywek, ich wadą będzie fakt, że nie chronią tak dobrze kostki. Buty wysokie cechować się będą wyższą wagą, lecz dzięki wysokiej cholewce, kostka jest osłonięta i w mniejszym stopniu narażona na urazy. Buty Asics do siatkówki damskie wysokie polecane są dla zawodowych siatkarek, które lubią agresywną grę podczas meczu. Duży wybór modeli w różnych rozmiarach pozwoli Ci pewnie wkroczyć pod siatkę i cieszyć się grą.

Powered by Comarch e-Sklep ®