0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 99
Sortuj według
Strona 1 z 3 1 2 3
Strona 1 z 3 1 2 3

Buty do biegania damskie – profesjonalne obuwie joggingowe

Każdy pokonany kilometr wywiera wpływ nie tylko na układ kostny i mięśniowy, ale też na całe ciało. Bieganie mocno angażuje wszystkie mięśnie, dlatego dobre buty do biegania damskie to podstawa ekwipunku każdej biegaczki.

Buty do biegania – damskie modele modnego obuwia adidas, asics i Nike

W ofercie marek zajmujących się produkcją obuwia sportowego można znaleźć wiele ciekawych modeli butów biegowych. Najpopularniejsze są:

  • Buty do biegania damskie Nike – modele Revolution, WMNS City Trainer i WMNS MD Runner. Ciekawa kolorystyka i bardzo zgrabna forma sprawiają, że buty do biegania damskie Nike idealnie podkreślą sportowy strój oraz indywidualizm.
  • Buty do biegania damskie adidas – modele Cosmic, Energy Cloud czy Galaxy. Bogata oferta butów z trzema charakterystycznymi paskami obejmuje m.in. obuwie z wysokimi i średnimi zapiętkami oraz buty na cieńszej i grubszej podeszwie. Buty do biegania damskie adidas doskonale amortyzują wstrząsy i ustawiają stopy w odpowiedniej pozycji.
  • Buty do biegania damskie asics – modele Amplica, Kanmei, Gel Pulse i Patriot. Bardzo rozbudowana oferta obuwia biegowego sprawia, że każda kobieta może wybrać sobie takie buty do biegania damskie asics, jakie będą idealnie odpowiadać jej gustowi.

Buty do biegania – jak wybrać dobre damskie obuwie sportowe

Wybór butów będzie zależał przede wszystkim od rodzaju treningu. W przypadku biegania możemy rozróżnić kilka stylów. Zasadniczym wymaganiem w stosunku do butów biegowych jest wygoda – buty do biegania damskie po prostu nie mogą przeszkadzać w bieganiu, a wręcz przeciwnie – powinny wspierać i ułatwiać bieg. Rodzaj wybranych butów może rzutować na samopoczucie podczas biegania. W niektórych butach biega się lekko i zwinnie, a inne sprawiają prawdziwą udrękę – cisną, obcierają i doprowadzają do maksymalnego spocenia stóp.

Na butach do biegania z pewnością nie wolno oszczędzać, bo ten rodzaj butów ma ogromny wpływ na sposób, w jaki stawiamy kroki. Sprawdzając konkretne modele, należy wziąć pod uwagę ewentualną pronację i supinację. Pronacja to wyznacznik sposobu, w jaki stopa obraca się do wewnątrz, natomiast supinacja określa, jak stopa obraca się na zewnątrz. Niektóre osoby mają stopy określane jako neutral, czyli wykonujące prawidłowy ruch w trakcie biegania. Jeżeli Twoje mokre stopy robią na powierzchni ślad odciskający całą stopę, jesteś pronatorem. Jeżeli odciskasz tylko zewnętrzną krawędź, jesteś supinatorem, a jeżeli również wewnętrzną, Twoja stopa jest neutralna i w odniesieniu do tego testu należy dobrać buty do biegania damskie.

Jak czyścić buty do biegania

Niektóre buty do biegania damskie można prać w pralce, a inne można tylko czyścić ręcznie. Warto zwrócić na to uwagę jeszcze przed zakupem. Najlepiej wybierać buty, które można łatwo wyprać, ale trzeba się liczyć z tym, że mogą być nieco droższe od innych modeli. Podeszwy butów do biegania należy czyścić za pomocą szczotki, natomiast wierzchnią część za pomocą gąbki nasączonej w wodzie z detergentem. Po czyszczeniu buty powinny samoistnie wyschnąć – nie suszymy ich na słońcu ani na kaloryferze.

Powered by Comarch e-Sklep ®