0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 120
Sortuj według
Strona 1 z 4 1 2 3
Strona 1 z 4 1 2 3

Buty do biegania męskie – wybierz najlepsze obuwie biegowego

Bieganie kiedyś było sportem dla nielicznych pasjonatów, a teraz na drogach i polnych ścieżkach można spotkać coraz więcej osób zafascynowanych bieganiem. Na ich stopach możemy dostrzec profesjonalne buty do biegania męskie lub damskie – w zależności od płci biegacza. Takie buty to nie fanaberia – to konieczność.

Buty do biegania a komfort i bezpieczeństwo biegu

Bieganie w zwyczajnych butach – tenisówkach albo innych „butach sportowych” może doprowadzić do poważnego przeciążenia stawów i problemów z mięśniami oraz ścięgnami. Zwyczajne miejskie buty o sportowym charakterze nie są w żaden sposób przystosowane do wspierania nas podczas biegu. Tylko profesjonalne buty do biegania męskie pozwolą amortyzować wstrząsy, odpowiednio ustawić stopę względem stawu skokowego i zminimalizują ryzyko zwichnięć, skręceń, a nawet złamań kości.

Buty biegowe męskie nie są marketingowym wytworem a produktem przystosowanym budową do potrzeb biegaczy. Wytrzymały materiał, z jakiego wykonane są takie buty, gwarantuje dobre podparcie dla kostek i ogranicza ryzyko ruchów poza zakresem czynnej ruchomości.

Buty biegowe męskie – przegląd modeli Nike, adidas i asics

W ofercie najpopularniejszych producentów butów sportowych możesz znaleźć modele skrojone na każdą kieszeń i odpowiadające różnym potrzebom.

  • Buty do biegania męskie Nike – na uwagę zasługują przede wszystkim modele Zoom, Lunarconverge, Tanjun, MD Runner i Revolution. Buty do biegania męskie Nike kupisz w cenie już od 169 zł.
  • Buty do biegania męskie asics – wśród modeli produkowanych przez firmę Asics warto wymienić przede wszystkim Kanmei, Fuzetora, Comutora, Amplica, Stormer i Nitrofuze. Buty do biegania męskie asics kosztują między 120 a 500 zł.
  • Buty do biegania męskie adidas – w ofercie tej marki znajdziesz między innymi buty Cosmic, Duramo Lite, Supernova, Galaxy, Madoru i Energy Cloud. Buty do biegania męskie adidas mają zróżnicowane ceny – najtańsze modele można kupić już za ok. 160 zł.

Jak wybrać buty do biegania

Zanim kupisz buty do biegania męskie, zwróć uwagę na kilka ważnych parametrów. Przede wszystkim buty nie mogą być zbyt małe. W trakcie intensywnego treningu noga możne lekko spuchnąć, co jest całkiem naturalne, a w zbyt małych butach pojawiłby się wtedy problem bolesnego obcierania. Przyjmuje się, że buty do biegania powinny być o 1 rozmiar większe od właściwego rozmiaru stopy.

Buty należy zawsze dopasowywać do swojej wagi. Jedne modele są przeznaczone dla szczuplejszych biegaczy, inne dla osób o wyższej wadze. Trzeba to brać pod uwagę, tym bardziej że osoba ważąca 65 kg będzie naciskała w trakcie biegu na każdą stopę ciężarem rzędu 195 kg. Zbyt delikatne buty będą się wtedy szybciej zużywać, a dodatkowo kostki nie będą miały wystarczającej amortyzacji.

Ważny jest też rodzaj butów. Buty do biegania dzielimy na lekkoatletyczne, minimalistyczne, terenowe, startowe i treningowe. Każdy z tych rodzajów butów ma inną amortyzację, a ta z kolei jest dobrana do nawierzchni, po której należy w takich butach biegać.

Powered by Comarch e-Sklep ®