0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 424
Sortuj według
Strona 1 z 12 1 2 3
Strona 1 z 12 1 2 3

Dzieci najlepiej czują się w sportowym obuwiu, bo jest ono wygodne i nie sprawia żadnych problemów w codziennym użytkowaniu. Buty sportowe dla dzieci produkowane są w pięknych kolorach i często też z motywami z najpopularniejszych bajek i filmów animowanych. Pięknie wyglądają z dziecięcymi dresami oraz w luźnych codziennych stylizacjach. Buty sportowe dla dzieci właściwie niewiele różnią się od obuwia dla dorosłych. Jedyna różnica to fakt, że takie buty są idealnie dostosowane do małych stópek.

Buty sportowe dla dzieci – modele dla dziewczynek i chłopców

Dziecięce obuwie sportowe jest tak zaprojektowane, by małe stopy mogły się rozwijać bez przeszkód i by miały zapewnioną wygodę bez względu na to, co dziecko robi. Dzieci są bardzo aktywne, chętnie biegają, bawią się i potrzebują maksymalnego komfortu – butów, których nie czuć na stopach i które chronią przed urazami. Dziecięce buty mogą być wiązane albo zapinane na rzepy. Dla młodszych dzieci projektuje się głównie zapinane buciki, natomiast dla starszych zarówno zapinane, jak i wiązane. Buty sportowe dla dzieci doskonale stabilizują stopy, przez co ryzyko potknięcia się jest mniejsze nawet wtedy, gdy dziecko szaleje na podwórku.

Buty Nike i Adidas – najciekawsze modele obuwia dziecięcego

W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli atrakcyjnych butów dla dziewczynek i dla chłopców. Kupisz piękne buty Nike dla dzieci – trampki, sneakersy i sandały oraz buty Adidas dla dzieci – modele z kolekcji Cool czy Superstar. Buty Nike dla dzieci oraz modele Adidas są obecnie najpopularniejszym obuwiem sportowym dostępnym w sklepach. Buty te zostały docenione przez rodziców na całym świecie, dlatego że są idealnie wyprofilowane, a dodatkowo też mają bardzo ciekawy design. Zobacz buty Adidas dla dzieci w ofercie naszego sklepu i wybierz dla swojego malucha idealne obuwie.

Buty sportowe dla dzieci – jak wybierać

Przede wszystkim buty sportowe dla dzieci nie powinny mieć podwyższonej pięty. Muszą być to buty, które gwarantują całkowitą wygodę ruchów oraz w żaden sposób ich nie ograniczają. Buty powinny być maksymalnie elastyczne, by dziecko mogło łatwo zginać stopy oraz wyposażone w miękkie zapiętki, które ochronią przed otarciami.

Obuwie dla dziecka musi mieć idealny rozmiar. Jeżeli będzie źle dobrane, to odbije się to nie tylko na stawach skokowych, ale też kolanowych i biodrowych, powodując dysfunkcje i uniemożliwiając normalny rozwój (np. doprowadzając do płaskostopia). Buty sportowe dla dzieci nie mogą być więc zbyt sztywne ani za małe lub za duże.

Idealne buty sportowe dla dziecka to model, który gwarantuje odpowiednią amortyzację oraz „oddycha”. Obuwie musi być wykonane z naturalnych materiałów, które przepuszczają powietrze i gwarantują stopom odpowiednią wentylację.

Warto też wziąć pod uwagę, że dzieci mocno brudzą buciki podczas codziennych zabaw, więc wybrany model powinien umożliwiać pranie w pralce, a nie tylko ręczne czyszczenie. Dobrze byłoby również, gdyby buty miały wyjmowaną wkładkę, którą będzie można łatwo wyczyścić.

Powered by Comarch e-Sklep ®