0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Płeć:

Rozmiar butów:

Poziom zaawansowania:

Liczba produktów: 7
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Buty w góry Alpinus – buty dla miłośników mocnych wrażeń

Szykujesz się na górską wyprawę Cudownie! My również kochamy góry. Naturę łączy z człowiekiem wyjątkowa więź. To tutaj człowiek wypoczywa, podziwia, rozwija pasje, ładuje akumulatory zmęczony pędem miasta. Natura potrafi jednak być również nieprzewidywalna, przez co groźna, dlatego zanim wyruszysz na szlak musisz się przygotować. Na szlaku bowiem może Cię spotkać wiele niespodzianek takich, jak zmieniająca się pogoda czy inne podłoże niż to, od którego zaczynałeś. Jedno jest pewne – w góry nie wychodzisz w takim samym outficie, jak do pracy. Jak mawiała Anna Czerwińska: Znajomość gór polega na umiejętności odwrotu. Jeśli zatem nie jesteś odpowiednio przygotowany, lepiej odpuścić. Z marką Alpinus możesz przygotować się jednak na wiele ewentualności.

Buty Alpinus – trzy dekady doświadczeń

Alpinus projektuje buty górskie zarówno dla turystów, którzy raz do roku spacerują po Bieszczadach czy wybierają popularne szlaki w Tatrach, jak i dla profesjonalnego alpinisty. Buty tej marki przewijają się na rynku od lat 90. XX wieku, kiedy właścicielem marki był Hajzer, Warecki i Majer aż do teraz. Buty w góry Alpinus od lat słyną z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są idealne do zadań specjalnych. Pamiętaj jednak o tym, że o buty trekkingowe trezba dbać, wówczas będą lepiej spełniać nasze oczekiwania i podłużą nam przez lata. Takie preparaty znajdziesz tutaj

Buty Alpinus – jak wybrać Jakie są rodzaje butów w góry

Aby być w pełni zadowolonym z zakupionego obuwia, trzeba przed zakupem zdać sobie sprawę z jednego – nie ma czegoś takiego, jak uniwersalny but w góry. Konstrukcja butów górskich oraz materiały z jakich się je wykonuje są zależne od przeznaczenia. Alpinus dzieli obuwie według przeznaczenia na buty wysokogórskie, buty trekkingowe i buty podejściowe oraz według budowy na buty wysokie i buty niskie. Buty wysokogórskie to buty przeznaczone do ekstremalnych, wysokogórskich wypraw. Mają wyższą cholewkę, są ocieplane, wodoodporne i przystosowane pod raki. Buty trekkingowe Alpinus i podejściowe z kolei to buty turystyczne w nieco niższe partie gór. Te pierwsze są przeznaczone do wędrówek z plecakiem, czyli długodystansowych wędrówek po zróżnicowanym terenie. To buty z wyższą cholewką chroniącą stopę przed otarciami, co nie znaczy, że muszą być to buty zimowe. Podejściówki to buty przeznaczone do chodzenia po górach z lekką wspinaczką. Podział w zakresie wysokości cholewki wbrew pozorom wcale nie jest związany tylko z porą roku (o czym wspominaliśmy już wyżej), ale również ze stopniem trudności szlaku. Buty w góry Alpinus z wysokim kołnierzem lepiej sprawdzą się podczas przemierzania długich tras z plecakiem, ponieważ lepiej chronią stopę przed urazami oraz zabezpieczają przed przedostawaniem się do wnętrza kamyczków. Te przeznaczone na zimę są dodatkowo impregnowane i często mają inną podeszwę, która chroni przed poślizgnięciem. Buty Alpinus z niską cholewką z kolei to świetny wybór na krótkie trasy o mniejszym stopniu trudności. To lekkie i przewiewne obuwie przeznaczone na lato.

Technologia, czyli to, co definiuje markę Alpinus

Pogoda na szlakach jest bardzo zmienna, dlatego odpowiednia przyczepność obuwia oraz wodoodporna membrana butów Alpinus pomogą ci bezpiecznie dojść do celu. W tak zmiennych warunkach nie można pozwolić sobie na najmniejszy błąd. Jeśli planujesz wyjazd podczas deszczowej pory roku, pamiętaj, aby wybrać buty najlepiej dłuższe, za kostkę, gdyż są dodatkowo usztywnione. Pozwalają one na bardzo dobre utrzymanie się na nodze i ochraniają stopę przed ewentualnymi urazami. Za technologią idzie funkcjonalność. Przyjrzyj się temu bliżej! Wielowarstwowa podeszwa Vibram, cholewka Perwanger Leather czy konstrukcja Full Tongue to nie fanaberia, to elementy, które docenią osoby, które chociaż raz były w górach w zwykłych butach, a potem przemierzyły podobną trasę w butach trekkingowych Alpinus.

Buty trekkingowe Alpinus – dla amatorów górskich wędrówek

Planujesz wypad w góry i szukasz butów na kilkudniowe zdobywanie szlaków A może potrzebujesz obuwie do aktywności w lesie takich, jak survival czy bushcraft Odpowiedź na każde pytanie to buty Alpinus. Alpinus oferuje buty zarówno dla zapalonego w boju piechura, który zdeptał stopy na europejskich szczytach, jak i amatora, który trzeci sezon przymierza się do wejścia na Rysy. Poczytaj, do czego przeznaczone są poszczególne modele i jakimi technologiami mogą się poszczycić, a potem wybieraj spośród modeli GR20, Tromso Low Tactical czy The Ridge High PRO

Powered by Comarch e-Sklep ®