0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Producent:

Liczba produktów: 11
Sortuj według

Butla gazowa 5 kg

Butla gazowa 5 kg

269,00 PLN

Butla gazowa 2 kg

Butla gazowa 2 kg

179,00 PLN

Butla gazowa 3 kg

Butla gazowa 3 kg

189,00 PLN

Strona 1 z 1 1

Butle turystyczne, kartusze gazowe – szeroki wybór sprzętu na sportbazar.pl

Wybierasz się na wyprawę lub biwak Zabierz kuchenkę turystyczną! Aby jednak ta mogła zacząć działać niezbędny jest kartusz gazowy! W końcu nie zabierzesz ze sobą kuchenki indukcyjnej, a rozpalanie ogniska jest czasochłonne i nie zawsze możliwe (np. ze względów atmosferycznych). Dlatego też warto kupić kartusz turystyczny, który umożliwi Ci gotowanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Największym jego atutem jest niewielki rozmiar oraz waga. Kartusz gazowy świetnie sprawdzi się nawet w surowych warunkach zimowych czy w wysokich górach. Warto wiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków kuchenka i kartusz nie muszą być tej samej marki.

Odpowiednia mieszanina gazów propan i butan z łatwością się spala – niektórzy producenci zapewniają, że jest to możliwe nawet przy temperaturze -27°C. Dodatkowym atutem naszych kartuszy turystycznych jest to, że pasują prawie do każdej kuchenki przenośnej z gwintem. Co ważne, nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ nasze kartusze posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed wyciekiem gazu.

Kartusz turystyczny: nie tylko do kuchenki

Kartusz gazowy przyda się nie tylko do gotowania wody czy potraw, ale również do… oświetlania, a nawet ogrzewania. W szerokiej ofercie sklepu Sportbazar znajdziesz naboje gazowe przebijane do lamp, za pomocą których będziesz mógł oświetlić Twój namiot lub ogrzać przyczepę. Specjalistyczny zawór umożliwia wielokrotne połączenie i rozłączenie z lampą lub kuchenką. Naboje np. te firmy Campingaz są wyposażone w system Easy Click, który ułatwia oraz przyśpiesza mocowanie palnika. Jeśli dużo podróżujesz, to butle turystyczne tego typu są dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem, ponieważ możesz je szybko napełnić na prawie każdej stacji benzynowej.

Butla gazowa: na działkę, łódź i biwak

W naszej bogatej ofercie znajdziesz wysokiej jakości butle gazowe, która mogą przydać Ci się na działce czy w czasie biwakowania. Butla gazowa turystyczna jest wykonana z wysokiej jakości blachy. W środku jest wypełniona gazami propan-butan. Butla wyposażona jest w zawór 3/8” z wyjściem pionowym. Dodatkowo posiada plastikowy uchwyt, który zabezpiecza przed przypadkowym zsunięciem. Ma również plastikową zaślepkę, która ma za zadanie zabezpieczać zawór przed zanieczyszczeniami. Dodatkowo, jest bardzo prosta w obsłudze

Pamiętaj! Wnoszenie butli i kartuszy gazowych na lotnisko i pokład samolotu jest surowo zabronione. Jeżeli więc planujesz wyprawy do miejsc, do których będziesz docierał właśnie samolotem, to zdecydowanie lepiej kupić tego rodzaju sprzęt już po wylądowaniu.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem butli gazowej turystycznej

Podczas zakupu butli zwróć szczególną uwagę na producenta i sklep, w jakim kupujesz tego rodzaju sprzęt. Zaskakująco niskie ceny butli turystycznych z niewiadomych źródeł będą być może kusić, ale mogą okazać się niebezpieczne dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Sprawdź, czy butla ma specjalny uchwyt, który pomoże Ci w trakcie jej transportu. Pamiętaj również, aby zwrócić uwagę na pojemność butli gazowej: im mniejsza pojemność, tym krótszy czas użytkowania. Niezależnie od tego, jaką butlę gazową turystyczną wybierzesz, pamiętaj, aby dobrze ją sprawdzić przed pierwszym użyciem. Nie może posiadać żadnych uszkodzeń oraz rdzy i powinna być zabezpieczona specjalną plombą.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz butle od sprawdzonych producentów, dlatego nie musisz obawiać się o kwestie bezpieczeństwa. Sportbazar oferuje również inne potrzebne akcesoria do wyprawy, np. namioty, karimaty, śpiwory czy latarki.

Zapraszamy na zakupy!

Powered by Comarch e-Sklep ®