0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 42
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Sprzęt bokserski dla profesjonalistów i amatorów

Boks jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych świata. Każdego dnia przyciąga na pojedynki i przed telewizory miliony fanów spragnionych mocnych wrażeń. Zarówno uprawianie, jak i oglądanie boksu wyzwala duże dawki adrenaliny i dosłownie „nakręca”, ale to, co czuje widz, nijak się ma do odczuć bokserów. Ich bezpieczeństwo i osiągnięcia są determinowane taktyką oraz tym, jaki mają sprzęt bokserki. Z uwagi na duże niebezpieczeństwo podczas uprawiania boksu, na sprzęcie na pewno nie wolno oszczędzać.

Każdy z elementów wyposażenia boksera powinien być jak najlepszej jakości, bo jednak siła, z jaką przeciwnik zadaje cios, może być ogromna. Przykładowo cios zadany przez Vladimira Kliczko ma wagę 700 kg, więc jest w stanie dosłownie zmiażdżyć kości.

Sprzęt bokserski – co jest wymagane

Każdy początkujący bokser powinien wiedzieć, że nie uchroni się od ciosów, tylko i wyłącznie własną przebiegłości i zwinnością. Uderzeń ze strony przeciwnika w większości przypadków po prostu nie da się przewidzieć, więc jedyną ochroną może być w takich przypadkach odpowiednio dobrany sprzęt bokserski.

Podstawą jest kask chroniący głowę przed uderzeniami. Niestety głowa jest jedną z najwrażliwszych części ludzkiego ciała, a o wstrząśnienie mózgu czy inne obrażenia na arenie naprawdę nie trudno. Kask musi być wykonany z materiału maksymalnie pochłaniającego siłę uderzeń. Podobnie jest z rękawicami. Bokserzy muszą chronić dłonie i stawy nadgarstkowe skórzanymi rękawicami w odpowiednim rozmiarze. Rękawice nie mogą uciskać, ale nie powinny się też zsuwać z dłoni. Bokserzy w celu zabezpieczenia dłoni stosują także specjalne bandaże, którymi owijają dłonie przed włożeniem rękawic. Bandaże te mają za zadanie ograniczać ryzyko kontuzji poprzez stabilizowanie nadgarstka oraz ochronić skórę przed zdarciem.

Kolejnym niezastąpionym sprzętem jest ochraniacz szczęki. Ten niepozorny „gadżet” chroni boksera przed utratą zębów, a wbrew pozorom w boksie wcale o to nietrudno. Jedno silniejsze uderzenie i przeciwnik może na zawsze pożegnać się ze swoimi zębami. Warto wspomnieć jeszcze o jednym, ale podstawowym (obowiązkowym) elemencie wyposażenia boksera, jakim jest ochraniacz podbrzusza.

Akcesoria bokserskie

Na prawdziwym ringu nikt nie dostaje taryfy ulgowej. Przeciwnik nie szczędzi siły, bo od niej zależy jego zwycięstwo. Wygrana to niejednokrotnie suma wielu lat pracy – ciężkich treningów, skrupulatnej diety, sparingów i sztuki automotywacji. W całym tym procesie niewątpliwą rolę odgrywają akcesoria bokserskie, bo to one umożliwiają zawodnikowi rozwijanie swoje możliwości, kierunkowanie strategii i jednocześnie unikanie sytuacji, które mogłyby go wykluczyć z dalszych treningów.

Jednym z akcesoriów pomocnych w nauce i podczas treningów jest bokserski worek treningowy, czyli specjalny walcowaty worek umieszczony mniej więcej na wysokości uniesionych do walki dłoni przeciwnika. Na takim worku bokser może ćwiczyć wszystkie rodzaje ciosów, w odróżnieniu od gruszki bokserskiej, która służy do ćwiczeń ciosów kierowanych w głowę.

Powered by Comarch e-Sklep ®