0

Kategorie

SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Rozmiar:

Producent:

Liczba produktów: 105
Sortuj według
Strona 1 z 3 1 2 3
Strona 1 z 3 1 2 3

Bielizna sportowa damska w każdym rozmiarze

W sporcie mniejszy nacisk kładzie się na wygląd bielizny, a większy na jej wygodę i funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że bielizna sportowa damska jest z reguły pozbawiona cech typowych dla tradycyjnej bielizny – trudno w niej szukać cienkich jak nitka ramiączek, koronek czy ozdobnych kokardek. Na pierwszym planie jest elastyczny materiał i odpowiedni krój. Te cechy sprawiają, że bielizna sportowa damska nie tylko nie przeszkadza podczas ćwiczeń, ale wręcz w nich pomaga. Trzeba tu jednak wspomnieć, że mianem bielizny sportowej nazywamy nie tylko staniki i majtki, ale też różnego rodzaju koszulki oraz spodnie sportowe noszone pod dresami lub właściwymi spodniami sportowymi.

Bielizna termoaktywna damska – czym się cechuje i dlaczego warto ją mieć

Specyficznym rodzajem bielizny sportowej jest bielizna termoaktywna damska – nie mylić z termiczną. Bielizna termoaktywna to bielizna, która ma za zadanie regulować temperaturę ciała podczas ćwiczeń i odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry. Innymi słowy, materiał z którego wykonana jest taka bielizna ułatwia odparowanie potu, dzięki czemu cialo pozostaje suche (co również w znacznym stopniu niweluje przykry zapach) a my czujemy komfort. Takiego efektu nie można byłoby osiągnąć w przypadku zwyczajnej bawełnianej bielizny. Często jest bezszwowa. Mimo że bielizna termoaktywna damska jest droższa od zwyczajnej bielizny sportowej, to ten wydatek i tak się opłaca. Dzięki niej bieliźnie nie narażasz się na problemy zdrowotne, takie jak przeziębienia, potówki czy otarcia skóry. Materiał odbija wilgoć stanowiącą pożywkę dla bakterii i jest delikatny dla skóry.

Bielizna termiczna to z kolei ogólna nazwa wszystkich typów bielizny, których zadaniem jest jedynie zatrzymywanie ciepła. Sprawdzi się podczas chłodów. Jest elastyczna i dopasowana. Bielizna termiczna tym różni się od termoaktywnej, że gromadzi wytworzone przez ciało ciepło. Dzięki niej nie trzeba zakładać na siebie wielu warstw odzieży. Można ją stosować podczas jesiennej lub zimowej aktywności np. jazdy na nartach.

Staniki sportowe damskie – bardzo ważne jest ich odpowiednie dopasowanie

Stanik sportowy ma za zadanie stabilizować biust w odpowiedniej pozycji, dociskać piersi do ciała i jednocześnie do siebie nawzajem. Takie ich ułożenie sprawia, że mniej przeszkadzają w czasie ćwiczeń, a różnica jest bardzo mocno odczuwalna szczególnie u kobiet o dużych biustach. Im większy jest biust, tym lepszej jakości powinny być staniki sportowe damskie, jakie dla siebie wybierzesz. Dobry stanik to taki, który:
  • ma odpowiedni obwód – przy czym „odpowiedni” oznacza przylegający do ciała, ale nie wrzynający się w nie;
  • ma szerokie ramiączka, które nie wrzynają się w ramiona;
  • odpowiednio zakrywa górną część biustu;
  • jest dopasowany do rodzaju aktywności, jaką wykonujesz, czyli np. do biegania stanik może być z fiszbinami, natomiast na jogę bezfiszbinowy;
  • jest do Ciebie dopasowany kolorystycznie i w dopasowaniu tym chodzi nie tylko o typ urody, ale też typ sylwetki – np. czarne staniki sportowe damskie wyszczuplają, a te w jasnych kolorach pogrubiają.
W ofercie sklepu sportowego SportBazar.pl znajdziesz wiele rodzajów staników sportowych oraz innych typów bielizny termoaktywnej. Oferta obejmuje bieliznę we wszystkich rozmiarach, wielu kolorach oraz od różnych producentów, między innymi Nike, Puma, 4F, Adidas i Skins.

Powered by Comarch e-Sklep ®