0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Producent:

Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

W utrzymaniu prawidłowej temperatury ciała oraz zapobieganiu nadmiernemu poceniu się podczas uprawiania sportu pomaga bielizna termoaktywna dla piłkarzy . Jest to coraz popularniejsza część garderoby wybierana nie tylko przez profesjonalistów, ale każdego entuzjastę wysiłku fizycznego. Zobacz, jakie są zalety noszenia bielizny sportowej!

Bielizna termoaktywna: dlaczego jest lepsza od zwykłej

Przyjmijmy, że planujesz aktywność fizyczną na świeżym powietrzu w ciepły dzień. Kiedy zaczynasz się pocić, zwykły materiał nasiąka potem. Mokra bawełniana odzież nie schnie tak szybko i nie odprowadza dobrze wody na zewnątrz - nie jest to nic przyjemnego ani bezpiecznego dla Twojego zdrowia.

Tutaj pojawia się bielizna termoaktywna dla piłkarzy , której materiał jest utkany w sposób kanalikowy dzięki czemu materiał odprowadza wilgoć, a tam odparowywuje albo przechodzi przez kolejną warstwę ubrania. W większości wypadków bielizna sportowa jest szyta z materiałów syntetycznych. Dlaczego w tym przypadku są one lepsze od naturalnych Specjalne technologie zastosowane przy tkaniu materiału sztucznego pozwalają na stworzenie tkaniny oddychającej i elastycznej. Co ważne, sztuczne włókna nie absorbują płynu tak, jak robią to materiały naturalne. Korzyścią jest uczucie suchości podczas treningu.

Rodzaje bielizny termoaktywnej

Odzież termoaktywną można podzielić ze względu na grubość albo jej zastosowanie. W pierwszym przypadku wyróżnia się bieliznę lekką, średnią i grubą. Bielizna piłkarska lekka jest przeznaczona do trekkingu, biegania i do ćwiczeń na siłownię. Bielizna średniej grubości sprawdzi się właściwie przez cały rok z wyłączeniem największych upałów i mrozów. Stosowana jest najczęściej przy sportach uprawianych na zewnątrz. Do sportów zimowych przeznaczona jest bielizna gruba. Czasem jest pokryta od wewnątrz miłym pluszem, co potęguje funkcję termoizolacyjną.

Na podstawie podziału ze względu na grubość materiału, możesz zarazem dopasować odzież do warunków atmosferycznych, w jakich ćwiczysz. Bielizna może również dzielić się ze względu na zastosowanie. Najpopularniejsza jest bielizna piłkarska. Są to t-shirty, legginsy i podspodenki. Taka odzież założona pod strój sportowy zapewni komfort podczas wysiłku fizycznego.

Bielizna piłkarska: jak wybrać idealną

Bielizna piłkarska termoaktywna to m.in. t-shirty, koszulki z długim rękawem, podspodenki, legginsy i skarpetki. Bardzo ważne jest, aby bielizna sportowa przylegała do ciała. Dzięki temu materiał sprawnie odprowadza pot na zewnątrz. Nie można jednak przesadzić, ponieważ zbyt ciasny krój ograniczy swobodę ruchów. Skorzystaj więc z tabeli rozmiarów i uważnie dobierz rozmiar do swojego ciała. Najlepszą opcją jeśli chodzi o wygodę jest krój bezszwowy. Brak szwów albo chociażby szwy płaskie nie będą powodować nieprzyjemnego uczucia „drapania” podczas ruchu. Wygoda to priorytet bielizny termoaktywnej.

Oddychająca bielizna to nie jedyna warstwa ubrań, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Reszta stroju również powinna być odpowiednio dobrana. Ubrania termiczne zapewnią swobodę “oddychania” skóry przy wysiłku fizycznym. Bardzo często ubrania są wykończone srebrną nicią, ponieważ jony srebra mają działanie antybakteryjne.

Bielizna piłkarska: czy strój wpływa na wynik gry

Wygodny strój i obuwie to podstawa każdego sportowca. Idealnie dobrane akcesoria mają zapewnić jak najlepszy komfort zawodnikowi. Nie może on myśleć o drapiącej metce albo ciasnej koszulce, ponieważ musi w pełni skoncentrować się na grze. Mokra skóra nie tylko będzie powodem nieprzyjemnego uczucia, ale również może przeszkadzać podczas meczu. Odpowiednia termoizolacja pomoże zawodnikowi zapanować nad fizycznymi procesami ciała.

Powered by Comarch e-Sklep ®