0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Producent:

Liczba produktów: 49
Sortuj według
Strona 1 z 2 1 2
Strona 1 z 2 1 2

Badminton – historia sportu

Geneza tego sportu sięga dawnych cywilizacji azteckich i chińskich. Odnalezione przez archeologów rysunki z tego okresu przedstawiają grę przypominająca badminton. Świadczyć to może o tym, że różne postaci tej formy aktywności ruchowej znane już były tysięce lat temu. Sama nazwa "badminton" pochodzi od nazwy angielskiej posiadłości Badminton House, którą zamieszkiwał niejaki Henry Somerset (VIII księżę Beaufort). To właśnie tam w roku 1870 po raz pierwszy odbył się pokaz gry polegającej na odbijaniu rakietką lotki wykonanej z korka i piór. Zasady gry były bardzo zbliżone do współczesnych, a sprzęt badmintonowy od strony wizualnej nie zmienił się praktycznie wcale. Prawie 120 lat później badminton przedstawiono pokazowo na letnich igrzyskach olimpijskich w Seulu, a w roku 1992 na stałe włączono go do programu jako dyscyplinę medalową.

Badminton – gra dla każdego

W ofercie sklepu sportbazar.pl znajdziesz sprzęt do badmintona, który pozwoli ci zacząć przygodę z tym sportem. Do rekreacyjnej gry ze znajomymi potrzebować będziesz jedynie trochę wolnej przestrzeni, rakietki do badmintona, lotkę badmintonową oraz siatkę. To w zupełności wystarczy, by rozgrywać niezwykle emocjonujące mecze. Standardowe wymiary boiska do gry w badmingtona to 13,4 m długości i 5,18 m szerokości. Siatka zaś powinna być zamontowana na wysokości 1,55 m. Klasyczny mecz składa się z setów rozgrywanych do 21 punktów. Oferowany u nas sprzęt do badmintona zapewni ci doskonałą rozrywkę na długie godziny, bez znaczenia czy odpoczywasz na plaży, nad jeziorem czy we własnym ogrodzie. Pamiętaj jednak, że nie ma konieczności stosowania się do sztywnych, oficjalnych zasad. By w pełni cieszyć się grą w badmintona, sam możesz je sobie ustalić, podobnie jak i wymiary boiska.

Badminton – speedminton więcej adrenaliny w sportach rakietowych

Poza klasycznym sprzętem badmintonowym w naszym sklepie znajdziesz również ten pozwalający grać w speedmintona. Jest to odmiana klasycznego badmintona. Do gry nie potrzebujesz w nim siatki, wystarczy wyznaczyć pola graczy. Sam sprzęt do speedmintona to z kolei mniejsze rakietki oraz cięższe niż w badmintonie lotki, pozwalające na szybką, dynamiczną grę. Zawodnik zdobywa punkt, gdy lotka upadnie na pole przeciwnika, bądź przeciwnik nie trafi w pole zawodnika.

Badminton - korzyści zdrowotne

Posiadając sprzęt badmintonowy aktywnie spędzisz czas ze znajomymi lub dziećmi. Godzinna rozgrywka (w zależności od jej intensywności) pozwala spalić nawet od 380 do 480 kalorii. To tyle, ile spalasz podczas blisko 1,5-godzinnej jazdy rowerem! Systematyczne mecze badmintonowe pozwolą ci zatem zadbać o kondycję. Dzięki regularnym rozgrywkom szybko zapomnisz o zadyszce podczas biegu na autobus czy wchodzenia po schodach na trzecie piętro. Gra w badmintona wzmacnia mięśnie nóg, ramion i pośladków. To świetna zabawa, która dodatkowo doskonale wpływa też na kręgosłup oraz mięśnie grzbietu. Sprzęt do badmintona oferowany w naszym sklepie zapewni ci wiele godzin wspaniałej rozrywki, ale przede wszytkim zadba o twoją kondycję fizyczną oraz zdrowie.

Powered by Comarch e-Sklep ®