0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 21
Sortuj według

-55%

Zestaw do jogi Asteya Spokey 928925

Zestaw do jogi Asteya Spokey 928925

125,00 PLN 279,90 PLN

Strona 1 z 1 1

Co to jest joga i co daje

Jeszcze do niedawna joga okryta była w naszym kraju złą sławą, co być może wynikało z różnic w postrzeganiu duchowości między światem katolickim a światem Dalekiego Wschodu. Obecnie jednak jogę nieco u nas odczarowano i jest praktykowana przez coraz szersze grono. Tym z Was jednak, którzy niezmiennie twierdzą, że joga to nudne figury wykonywane w rytmie ciszy, dźwięków natury lub dziwnej muzyki Wschodu, ogłaszamy wszem i wobec, że ćwiczenia na macie do jogi, podobne jak inne aktywności z powodzeniem mogą stać u podstaw codziennego treningu.

Czym właściwie jest joga Joga wywodzi się ze wschodniej Azji, źródła historyczne nie są zgodne, ale często przyjmuje się, że pierwsze wzmianki na temat jogi znaleziono najprawdopodobniej w dolinie Indusu 3 000 lat p. n. e. Początkowo była praktykowana przez przewodników duchowych i wiązała się z niemal wyłącznie z duchowym doskonaleniem się. Przez lata jej idea przeszła szereg zmian. Dziś, na potrzeby prostych ludzi, joga jest postrzegana jako system ćwiczeń (asanów), za pomocą których człowiek dąży do harmonii (ciała i umysłu). Podczas seansu ważne są również techniki oddechowe. Nikt jednak nie zabroni ci skupiać się wyłącznie na ćwiczeniach fizycznych. Jak joga wpływa na organizm Dobroczynnych efektów jest mnóstwo – od zmiany postawy ciała, przez wyszczuplenie i wyrzeźbienie sylwetki, aż po poprawę wydolności, gibkości i siły. Efektem ubocznym jest również wewnętrzny spokój, zwiększenie odporności na stres, a idąc dalej rozwój osobisty i poprawa relacji z innymi ludźmi.

Jak zacząć ćwiczyć jogę

Trening nie wymaga specjalnych przygotowań. Wystarczy zdjąć buty (ćwiczymy boso!), wskoczyć w wygodne ubranie oraz przygotować niewielką przestrzeń (ok. 2 metry kwadratowe), na której można rozłożyć matę do jogi. Jeśli jesteś totalnym laikiem, najlepiej skorzystać z kilku lekcji pod czujnym okiem doświadczonego nauczyciela. Dokładność to kluczowy aspekt, zwłaszcza jeśli dopiero wchodzimy w świat jogi. Z czasem możesz zacząć praktykować sam/sama. W Internecie znajdziesz mnóstwo praktyk, od krótkiej, dziesięciominutowej lekcji aktywizującej na dzień dobry ciało, po wielogodzinne praktyki połączone z medytacją.

Co jest potrzebne do praktykowania jogi?

To kolejny atut jogi, ponieważ do ćwiczeń potrzebujesz bardzo niewiele. Wystarczy Ci cisza, spokój i... mata. Tyle na początek. Mata nieco różni się od mat, jakie znamy z treningów fitness. Przede wszystkim jest cieńsza ( 0,3 – 0,5 mm) oraz wykonana z innych tworzyw (częściej trafisz na maty kauczukowe, korkowe czy z mikrofibry niż z PCV, ponieważ naturalne materiały bardziej wpisują się filozofię praktyk). Ponadto jest dłuża niż tradycyjna ( powinna być dłusza od długości ciała o ok. 10 cm) i antypoślizgowa. W miarę nabywania umiejętności, do ćwiczeń, dla urozmaicenia można wprowadzać inne akcesoria do jogi takie, jak kostki do jogi czy taśmy i gumy. Wszystko to znajdziesz w naszym sklepie sportowym sportbazar.pl. Oferujemy akcesoria do jogi od marek Spokey, Profit czy Schildkröte.

Powered by Comarch e-Sklep ®