0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Rozmiar:

Rozmiar butów:

Producent:

Liczba produktów: 206
Sortuj według
Strona 1 z 6 1 2 3
Strona 1 z 6 1 2 3

Akcesoria rowerowe – sam rower nie wystarczy

Zakup roweru to niestety nie jedyny wydatek, który musimy ponieść, kiedy zastanawiamy się nad rozpoczęciem kolarskiej przygody. Wycieczki rowerowe, zwłaszcza te dłuższe, wymagają dodatkowego wyposażenia, bez którego lepiej nie wybierać się w dłuższe trasy. Gadżety rowerowe są lekkie i poręczne, nie musimy więc obawiać się, że będą przeszkadzać w jeździe – dlatego przed pierwszą przejażdżką warto się w nie wyposażyć. Jakie akcesoria rowerowe są jednak niezbędne

Bezpieczeństwo przede wszystkim – sprzęt rowerowy, który chroni

Priorytetem, zwłaszcza dla dzieci i początkujących kolarzy oraz osób zajmujących się jazdą na rowerze profesjonalnie, jest kask. W przypadku maluchów zabezpiecza głowę podczas upadków, który podczas pierwszych chwil na rowerze często się zdarzają, natomiast dla dorosłych kolarzy kask nie jest obowiązkowy. Stosowanie go ma zarówno przeciwników jak i zwolenników, jednak dmuchając na zimne zdecydowanie lepiej go posiadać.

Pośród dostępnych na rynku akcesoriów rowerowych można znaleźć sporo kasków – zarówno do jazdy szosowej, miejskiej, jak i MTB. Podczas poruszania się na terenach niezabudowanych obowiązkowe są takie gadżety rowerowe jak odblaski. Opaska, kamizelka czy elementy naszego roweru – ważne, by posiadać któryś z tych akcesoriów – nie tylko dla własnego bezpieczeństwa, ale także z powodu prawnych obostrzeń.

Oświetlenie jest również obowiązkowym wyposażeniem roweru – z przodu biała lub żółta lampka, z tyłu czerwona, migająca lub stała. Bez oświetlenia nie powinniśmy nawet wyruszać – narażamy się tym samym na mandat i zagrażamy bezpieczeństwu na drodze.

Akcesoria rowerowe, które sprawdzą się w trasie

Długie wycieczki rowerowe mogą być wyczerpujące – warto więc zabrać ze sobą kilka dodatkowych akcesoriów rowerowych. Niezbędny na pewno jest bidon – pełny wody lub innego napoju – najlepiej uzupełniającego utracone witaminy i elektrolity. Umieszczony w koszyku bidon jest bardzo wygodny – bez niego będziemy zmuszeni do częstych postojów na łyk wody.

Dodatkowo, przydadzą się pewnie chociaż niewielkie sakwy rowerowe – na podstawowe narzędzia, dokumenty czy pieniądze. Umieszcza się je pod siedzeniem, przy ramie lub w wielu innych miejscach, nigdy jednak nie mają one wpływu na komfort jazdy.

Ważnym sprzętem rowerowym, który powinien znaleźć się w sakwie jest pompka – oczywiście z dobraną do posiadanych w naszym rowerze wentyli. Dla wygody w długiej trasie przydadzą się również rękawiczki rowerowe – zapewniają one bezpieczniejszy i pewniejszy chwyt, nawet kiedy dłonie zdążyły się już spocić.

Gadżety rowerowe – jest ich więcej

To nie wszystko – rowerzystom przyda się jeszcze kilka innych akcesoriów rowerowych. Jednym z bardziej istotnych jest dzwonek – bez obaw, można dobrać odpowiedni, zgrabny model do każdego typu roweru. Jego brak grozi mandatem warto więc zdecydować się na ten zakup. Dodatkowo możemy wyposażyć się także w licznik rowerowy, który obliczy długość przejechanej trasy i inne jej parametry – nie jest to jednak konieczne, ponieważ większość smartfonów posiada podobne funkcje.

Akcesoria rowerowe, które są nam bezwarunkowo potrzebne to na pewno zapięcia rowerowe – najlepiej wysokiej jakości, które zapobiegają kradzieży naszego sprzętu. Dzięki wyposażeniu się w powyżej wymieniony sprzęt rowerowy, zarówno my jak i nasz rower będziemy bezpieczni, a sama jazda będzie komfortowa i przyjemna. Tak można przejechać wiele kilometrów.

Powered by Comarch e-Sklep ®