0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Producent:

Liczba produktów: 10
Sortuj według
Strona 1 z 1 1

Śledzie do namiotu – niezbędnik biwakowicza

Jeśli należysz do grona miłośników biwakowania, z pewnością wiesz, że bez nich nie rozbijesz namiotu. Kotwy, szpilki, szpikulce czy, jak kto woli śledzie, bo o nich tu mowa służą do przytwierdzenia namiotu do podłoża oraz rozciągnięcia i wzmocnienia całej konstrukcji. Wykonane są zwykle z metalu, plastiku bądź drewna. W górnej części znajduje się mały otwór lub haczyk, do którego mocuje się sznurek, który z kolei połączony jest z namiotem. W dolnej części śledzie do namiotu są zaostrzone, dzięki czemu łatwiej jest wbić je w ziemię za pomocą młotka. Ludzkość używa śledzi od setek lat, o czym świadczą między innymi odnalezione przez archeologów w miejscu gdzie stacjonowało niegdyś rzymskie wojsko wykute żelazne elementy przypominające współczesne śledzie. Ich wiek szacuje się na ok. 1800 lat.

Rodzaje śledzi do namiotu

Na rynku dostępne są różne rodzaje śledzi. Różnią się budową, materiałem wykonania oraz kształtem. Które zatem wybrać Wszystko zależy od tego, gdzie będą używane. Innego typu śledzi będziemy używać, rozbijając namiot w górach, gdzie podłoże jest twarde, a dodatkowo mogą wystąpić silne porywy wiatru, a inne, rozbijając namiot nad jeziorem na Mazurach, gdzie gleba z założenia powinna być miękka. Przyjmuje się jednak, że jadąc na nieekstremalny camping używa się śledzi o długości od 18 do 25 cm i grubości ok. 20 mm (w przypadku prętów z kolei od 4 mm do 8 mm). W sytuacjach, w których wielkość bagażu ma duże znaczenie (np. piesze wędrówki z plecakiem turystycznym), warto wybierać szpilki do namiotu lub krótkie śledzie namiotowe, które również bez problemu znajdziesz w każdym sklepie turystycznym.

Śledzie do namiotu w ofercie sportbazar.pl

W sklepie turystycznym sportbazar.pl sprzedajemy wyłącznie śledzie renomowanej niemieckiej marki High Peak. Wśród nich znajdziesz śledzie metalowe, plastikowe oraz szpilki do namiotu.

Powered by Comarch e-Sklep ®