0
SortowanieFiltry

Filtry

Cena:

- PLN

Typ produktu:

Płeć:

Producent:

Liczba produktów: 76
Sortuj według
Strona 1 z 3 1 2 3

Stoper SMJ JS-322L

Stoper SMJ JS-322L

45,00 PLN

Strona 1 z 3 1 2 3

Akcesoria do biegania – co jest nam potrzebne

Wydawać się może, że bieganie jest sportem, który nie wymaga zbyt wielu elementów wyposażenia oprócz wygodnego stroju. Są jednak akcesoria biegowe, bez których nie obejdzie się żaden trening. To tylko pozornie małe elementy stroju czy wyposażenie, ale mają spore znaczenie podczas biegania i przyczyniają się do tego, że sprawia nam ono przyjemność, jest bezpieczne i komfortowe. Jakie akcesoria do biegania mogą więc okazać się nam przydatne

Akcesoria biegowe – woda to podstawa

Podczas treningu, zwłaszcza na długiej trasie, konieczne jest nawadnianie organizmu – dostarczanie mu utraconych wraz z wysiłkiem mikroelementów oraz płynu, by nie dopuścić do utraty zbyt dużej ich ilości. Bidon to więc jedno z akcesoriów do biegania, który każdy fan joggingu powinien posiadać. Bidony dostępne na rynku są lekkie i wygodne, a ich szeroki otwór ułatwia uzupełnienie ich w płyny. Wiele z nich posiada ergonomiczny kształt, który ułatwia trzymanie butelki w dłoni, a ich wentyle są tak skonstruowane, by zapobiegać wyciekaniu. Uzupełnianie płynów ułatwi także blender, w którym bez problemu wymieszamy odżywki czy koktajle, dzięki którym uzupełnimy nasz trening. Innowacyjne modele takie jak te pochodzące z fabryk firmy Blender Bottle posiadają wiele innowacyjnych rozwiązań, między innymi technologię mieszania za pomocą piłeczki sprężynowej, która zapobiega tworzeniu się grudek, miarkę, uszczelkę zapobiegającą wyciekaniu podczas przenoszenia oraz technologię zapobiegającą zapachowi plastiku w przygotowywanym napoju. Dobrym pomysłem są także blendery służące do transportowania posiłków – podzielone na kilka sekcji pozwalają na kompletowanie porcji, które pozwolą nam uzupełnić nasz trening o idealnie zbilansowany posiłek.

Akcesoria do biegania – saszetka na pas czy saszetka na ramię

Każdy element wyposażenia wpływa na komfort biegu, dlatego bardzo istotne jest, by dobrać je w odpowiedni sposób. Znaczenie ma nie tylko odzież, bielizna i skarpety, ale również dodatki. Dostępne na rynku materiały, z których zrobione są akcesoria biegowe spełniają oczekiwania – są lekkie, umożliwiają cyrkulacje powietrza, odprowadzają wilgoć, zapobiegając przy tym otarciom i gwarantują swobodny trening. Podczas biegania może przydać się sporo dodatkowego wyposażenia – dobrym przykładem są saszetki, w których umieścić można bidon lub sprzęt odtwarzający muzykę, który sprawi, że dodatkowo uczynimy nasze bieganie przyjemniejszym. Jaką saszetkę wybrać Saszetka na pas z pewnością sprawdzi się, kiedy chcesz zabrać ze sobą więcej przedmiotów – klucze, smartfon, portfel. Pamiętajmy jednak o tym, że zabieranie zbyt dużej ilości rzeczy wpłynie na komfort biegu. Może zatem warto zostawić portfel w domu, a zabrać jedynie gotówkę bądź kartę płatniczą Przy wyborze saszetki na pas zwróć uwagę na to, czy ta, którą zamierzasz kupić poza główną komorą ma też mniejsze kieszenie. To niezwykle istotna kwestia, bowiem ogranicza ryzyko ocierania się o siebie przedmiotów, czego efektem mogą być rysy i głębokie wyżłobienia. Chowaj przedmioty w różnych miejscach, tak, by nie miały ze sobą bezpośredniego kontaktu (zwróć uwagę na to, by nie wkładać do tej samej kieszeni kluczy i telefonu). Niektóre z saszetek na pas wyposażone są w specjalną kieszeń lub uchwyt na bidon do napoju. To doskonała funkcja dla osób, które preferują dłuższe trasy. Jak sama nazwa wskazuje tego typu sportowe nerki mocuje się na pasie, a szerokość reguluje sprzączką.

Jeśli natomiast wybierasz się jedynie na rekreacyjny bieg, nie musisz przedtem zamknąć domu ani po biegu zrobić zakupów – wybierz saszetkę na ramię. Schowasz tam telefon, z którego możesz odtwarzać muzykę lub zliczać dane z aktywności na aplikacjach takich jak Endomondo. Saszetki na ramię zwykle mocuje się na rzep (ułatwia to regulację), a z przodu mają wodoodporną folię, która pozwoli nam zerkać na telefon w każdej chwili, bez konieczności wyciągania go z pokrowca. Podobnie jak w przypadku saszetki na pas, aby uniknąć dyskomfortu, radzimy nie chować tutaj zbędnych przedmiotów.

Akcesoria do biegania uatrakcyjnią bieg, dzięki czemu sprawi nam jeszcze więcej przyjemności. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie – zwłaszcza słuchając muzyki podczas treningu. Jeśli odzież, w której biegamy nie ma elementów odblaskowych, należy zakupić odblaski na ramię i kostkę.

Bogaty wybór wysokiej jakości akcesoriów biegowych znajdziesz w naszym sklepie internetowym SportBazar.pl Zapraszamy do zakupów!

Powered by Comarch e-Sklep ®